Jakie są zalety grania w komputerowe gry i planszowe?

Mądrze wyselekcjonowane gry to doskonałe narzędzie rozwoju dziecka. Granie może mieć oddziaływanie na rozwój wielu funkcji psychicznych oraz społecznych małego człowieka.

Gry komputerowe mogą rozwinąć mowę, pozwalają powiększyć koncentrację malucha. Planszówki z kolei uczą przestrzegania zasad, rachowania, grupowania, rozpoznawania kształtów, liter i cyfr. Jakie gry kupować? Wszystko jest zależne od celu i od przypadku. Jeżeli zapytamy szachistę o to czy królewska gra ma walory edukacyjne, w większości wypadków nawet nie usłyszymy kontrakcji, tylko dostrzeżemy zdumienie w jego oczach. Każdy człowiek wie, że szachy, gra znana już w Persji VI wieku naszej ery, naucza planowania, strategicznego myślenia, poprawiają pamięć, wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie.

Cały czas zajmuje Cię ów tekst? Kliknij w podany link i pod nim jest autorska strona (https://przyparku.com.pl/), gdzie przeczytasz dodatkowe treści.

A inne gry? Czy należy pozwolić grać dziecku w ogólnodostępne gry przegladarkowe? Jak najbardziej tak.

gry przegladarkowe

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Niekiedy nie zdajemy sobie w ogóle sprawy jak mnóstwo dziedzin dotyka temat gier w życiu człowieka. Także tak zwane planszówki. Granie z pociechami jest kolejną sposobnością do spędzania z nimi czasu. Ma też niemałe walory edukacyjne. Gry planszowe na przykład uczą one przestrzegania reguł, rachowania, grupowania, rozróżniania kształtów, liter i cyfr, rozwijają percepcję oraz synchronizację wzrokowo-ruchową, co podwyższa sprawność manualną maluchów. Przedłużają również okres, w którym potomek może się skupić, a to poprzez zaangażowanie, to znów dzięki współzawodnictwu i frajdy zwyciężania. Gra jest pretekstem do dialogu.

Bywa również katalizatorem do zadawania pytań przez latorośl jak też do rozmów na tematy poważne. Jest więc także źródłem społecznych umiejętności tj. werbalna komunikacja, wytrwałość, zachowywanie kolejności.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*