Jakie zalety ma przedszkole prywatne?

Rok w rok wielu rodziców staje przed dużym dylematem – do jakiego przedszkola zapisać swoją pociechę? Pytanie nie jest błahe, bo w końcu chodzi o opiekę nad naszym dzieckiem. Sprawdź dlaczego przedszkola niepubliczne to cieszą się coraz większym uznaniem!

Dzieci w przedszkolu

Autor: Russell Stringfield
Źródło: http://www.flickr.com
Niepubliczne przedszkola posiadają wiele zalet, które są niezwykle ważne podczas wyboru najlepszego miejsca dla naszego dziecka i odgrywają kluczową rolę w jego codziennym rozwoju.

Pierwszą ważną zaletą jest z pewnością to, że są zdecydowanie łatwiej dostępne, niż przedszkola publiczne. Poza tym w prywatnych przedszkolach zazwyczaj grupy, w jakich przebywają dzieci nie są liczne a na grupę (zwłaszcza dzieci młodszych) przypada więcej opiekunek niż w zwykłym przedszkolu. Taki stan pozwala na indywidualne podejście do dziecka i lepszy przebieg zajęć. W dodatku nauczycielkom łatwiej wychwycić, czy dzieje się coś złego.

Źródło artykułu –

Wszystkie przedszkola zapewniają program podstawowy, ale możemy także wybrać prywatne przedszkole profilowane: anglojęzyczne, sportowe, artystyczne oraz inne. Do takiego przedszkola warto zapisać dziecko, jeśli wykazuje ono zamiłowanie do danych czynności i zależy nam na tym, żeby miało możliwość rozwijania się w ulubionym kierunku. Warto sprawdzić, jaką ofertę zajęć dodatkowych posiada interesujące nas przedszkole niepubliczne. Miastem, które oferuje duży wybór przedszkoli prywatnych jest Wrocław.

Miejsca bywają tu dostępne jeszcze nawet w roku szkolnym. Co więcej, Wrocław to miasto, w którym niepubliczne przedszkola gwarantują sporą ilość oryginalnych zajęć dodatkowych jak chociażby zajęcia z ekologii. Pamiętajmy jednak, by przedmioty dodatkowe wybierać z umiarem.

Inne, także niezwykle ciekawe szczegółowe opracowanie (http://certificator.eu/en/certification/gost-r.html) opisywanego zagadnienia odnajdziesz tu. Przeczytaj koniecznie a z pewnością nie będziesz żałować!

Zbyt duża ilość zajęć zamiast sprawić maluchowi uciechę, raczej go zrazi i pozbawi beztroskiego dzieciństwa. Jak zatem wybrać najlepsze prywatne przedszkole?

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy wziąć pod uwagę odległość między przedszkolem a domem i miejscem pracy, ofertę codziennych i dodatkowych zajęć, ofertę kuchni i stołówki, ilość dzieci w danej grupie wiekowej, ilość i jakość zabawek jakimi dysponuje placówka oraz pomocy naukowych, stałą cenę oraz ewentualne dodatkowe opłaty – kliknij tutaj. Nie bez znaczenia mogą okazać się opinie innych rodziców z okolic oraz wizyta na tak zwanych “drzwiach otwartych”. Na koniec pamiętajmy, iż przedszkole niepubliczne o uregulowanym statusie podlega nadzorowi kuratorium oświaty. Warto sprawdzić taki status przed ostatecznym zapisaniem naszego dziecka do danej placówki.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*