www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Jakie zalety ma przedszkole prywatne?

Rok w rok wielu rodziców staje przed dużym dylematem – do jakiego przedszkola zapisać swoją pociechę? Pytanie nie jest błahe, bo w końcu chodzi o opiekę nad naszym dzieckiem. Sprawdź dlaczego przedszkola niepubliczne to cieszą się coraz większym uznaniem!

Dzieci w przedszkolu

Autor: Russell Stringfield
Źródło: http://www.flickr.com
Niepubliczne przedszkola posiadają wiele zalet, które są niezwykle ważne podczas wyboru najlepszego miejsca dla naszego dziecka i odgrywają kluczową rolę w jego codziennym rozwoju.

Pierwszą ważną zaletą jest z pewnością to, że są zdecydowanie łatwiej dostępne, niż przedszkola publiczne. Poza tym w prywatnych przedszkolach zazwyczaj grupy, w jakich przebywają dzieci nie są liczne a na grupę (zwłaszcza dzieci młodszych) przypada więcej opiekunek niż w zwykłym przedszkolu. Taki stan pozwala na indywidualne podejście do dziecka i lepszy przebieg zajęć. W dodatku nauczycielkom łatwiej wychwycić, czy dzieje się coś złego.

Źródło artykułu –

Wszystkie przedszkola zapewniają program podstawowy, ale możemy także wybrać prywatne przedszkole profilowane: anglojęzyczne, sportowe, artystyczne oraz inne. Do takiego przedszkola warto zapisać dziecko, jeśli wykazuje ono zamiłowanie do danych czynności i zależy nam na tym, żeby miało możliwość rozwijania się w ulubionym kierunku. Warto sprawdzić, jaką ofertę zajęć dodatkowych posiada interesujące nas przedszkole niepubliczne. Miastem, które oferuje duży wybór przedszkoli prywatnych jest Wrocław.

Czy ten tekst zdaje się być ciekawy? Chcesz poznać sporo wiadomości na zbliżony temat? Zatem kliknij to i przeglądnij następny wpis.

Miejsca bywają tu dostępne jeszcze nawet w roku szkolnym. Co więcej, Wrocław to miasto, w którym niepubliczne przedszkola gwarantują sporą ilość oryginalnych zajęć dodatkowych jak chociażby zajęcia z ekologii. Pamiętajmy jednak, by przedmioty dodatkowe wybierać z umiarem.

Inne, także niezwykle ciekawe szczegółowe opracowanie (http://certificator.eu/en/certification/gost-r.html) opisywanego zagadnienia odnajdziesz tu. Przeczytaj koniecznie a z pewnością nie będziesz żałować!

Zbyt duża ilość zajęć zamiast sprawić maluchowi uciechę, raczej go zrazi i pozbawi beztroskiego dzieciństwa. Jak zatem wybrać najlepsze prywatne przedszkole?

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy wziąć pod uwagę odległość między przedszkolem a domem i miejscem pracy, ofertę codziennych i dodatkowych zajęć, ofertę kuchni i stołówki, ilość dzieci w danej grupie wiekowej, ilość i jakość zabawek jakimi dysponuje placówka oraz pomocy naukowych, stałą cenę oraz ewentualne dodatkowe opłaty – kliknij tutaj. Nie bez znaczenia mogą okazać się opinie innych rodziców z okolic oraz wizyta na tak zwanych “drzwiach otwartych”. Na koniec pamiętajmy, iż przedszkole niepubliczne o uregulowanym statusie podlega nadzorowi kuratorium oświaty. Warto sprawdzić taki status przed ostatecznym zapisaniem naszego dziecka do danej placówki.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*