www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Jakiego typu kubeczek będzie dla dziecka najlepszy? Co warto o tym wiedzieć? W jakim wieku jest to najbardziej ważne?

Który najkorzystniej wybrać pierwszy kubek dla naszej pociechy? Mamy wiele modeli do wyboru, są więc kubki niekapki oraz kapki, kubki doidy czy bidony ze słomką. Jaki model jest najbardziej odpowiedni dla dziecka w konkretnym wieku?

Naukę picia z kubeczka jesteśmy w stanie zacząć już po ukończeniu przez nasze dziecko trzech miesięcy, chociaż przeważnie najlepiej jak skończony jest już 4 miesiąc. Rodzice niestety dosyć często zapominają o tym momencie, tak więc dają dziecku picie w tradycyjnej butelce ze smoczkiem – nodik.pl/. Wiele osób ma wątpliwości, na przykład takie, czy standardowa butelka niemowlęca ze smoczkiem nie jest właściwa do podawania wody? Rzeczywiście nadaje się i to dość dobrze, dzieci w sumie uwielbiają z niej pić, bo posiada smoczek tak więc oprócz zaspokojenia pragnienia dodatkowo jeszcze wyzwala odruch uspokajania poprzez ssanie.

niekapek-obrazek

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Ale bardzo często właściwie nie o to chodzi, planujemy bowiem wyuczyć dziecko, by korzystało z kubeczka w celu zaspokojenia pragnienia. Butelka tak więc niech zostanie do podawania mleka, tzw. dorosłe picie to całkowicie inne ułożenie, zupełnie inna praca ust i mięśni innych niż przy ssaniu piersi. Większość dzieci przed skończeniem pierwszego roku życia, a nawet i dłużej ma odruch wypychania języka, a nie umożliwia to szczelne domknięcie ust. To powoduje, że dana ilość płynu, która podawana jest z kubeczka wypływa i ścieka przez kąciki.

Jeśli ciekawią Cię opisywane w tym tekście tematy i masz ochotę przeczytać więcej informacji na tego typu temat – wejdź tu pływanie dla dzieci kraków.

Od 6-8 miesiąca życia, dziecko ma taki etap, iż preferuje wiele zadań robić samemu, więc wtedy może nie chcieć pomocy przy trzymaniu kubka, najkorzystniejsze więc wtedy są niekapki. Założenie tego kubka polega na tym, iż płyn po przechyleniu kubeczka nie ma szans się z niego wydostać.

Zależnie od typu wygląda to dość różnorodnie, z jednych stale będzie coś kapać, pozostałe są bardzo szczelne – niekapek. Dziecko, ażeby napić się z takiego kubka powinien go przechylać oraz zassać płyn przez “dziubek”. Na rynku mamy wiele takich kubków, producenci gwarantują kubki z miękkim albo twardym ustnikiem. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie, ale żeby tak było powinniśmy odnaleźć odpowiedni sklep lionsdale dla dzieci, w jakim odnajdziemy wiele różnorodnych pomocnych akcesoriów, w tym z pewnością różnorodne rodzaje kubeczków.

About

View all posts by

POST A COMMENT


*