www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

W jaki sposób doskonale przygotować się do zdania matury z matematyki?

Przed kilkoma laty maturzyści wreszcie musieli obowiązkowo zdawać na egzaminie maturalnym matematykę. Ciężko obiektywnie powiedzieć, że decyzja o wprowadzeniu tego przedmiotu miała sens, zdania są bardzo podzielone, lecz fakty są takie, iż uczeń, który chce uzyskać świadectwo maturalne nie może opuszczać matmy. Można się trochę buntować, lecz najważniejsze jest to by nigdy nie myśleć, że nagle matma przestanie być obowiązkowym przedmiotem. Szczególnie, iż przecież często ów przedmiot jest szalenie pomocny.

kalkulator czarny

Autor: Horia Varlan
Źródło: http://www.flickr.com
No dobrze, ale zatem co należy zrobić, aby odpowiednio przygotowywać się do matury z matematyki? Cóż, początkowo warto opanować całkowicie podstawy. Czyli nie jest powiedziane, że nawet zaglądnięcie do książki ze szkoły podstawowej albo gimnazjum jest bezsensowne. Prawda jest taka, iż taki uczeń, który choćby nie ma zielonego pojęcia jakie jest pole równoległoboku czy koła, zasadniczo nie może myśleć optymistycznie. Oczywiście pesymizm również nie jest w porządku – należy najzwyczajniej w świecie zabrać się za naukę! Inne ciekawe sprawy: podział dysku.

Generalnie podstawy matmy nie są trudne – potem są schody, lecz w sumie nie ma żadnego kłopotu z tym, aby opanować ten przedmiot na tyle by zdać maturę z niezłym wynikiem. Więcej cennych rad w tym temacie: . Nigdy nie można akceptować poglądów takich osób, które mawiają, że tak czy siak nie damy sobie rady. Dużo osób kompletnie nie kuma matematyki, a jednakże później jakoś sobie radzą. W żadnym wypadku nie można się poddać na samym początku. Miejmy wielką nadzieję, że bez problemu dasz sobie radę. W końcu matura z matematyki nie może być aż tak skomplikowana!

Trzeba także mieć na uwadze, że ci słabsi, choć oczywiście niekoniecznie, bardzo często chadzają na korepetycje. Jeśli nauczyciel jest OK, to w sumie nie ma najmniejszego powodu do jakiegoś niepokoju. Jednakże jeśli nie jesteśmy jakoś zadowoleni z poziomu korepetycji, należy rozejrzeć się za innym człowiekiem. Choćby z tego powodu, że w sumie nie ma sensu ciągle chodzić na te zajęcia, które nie dają żadnych efektów. A więc należy postawić w tym momencie sprawę jasno: najwyższy czas na to, aby wreszcie przygotować się do matury z matematyki.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*