Jakimi zabawkami zaciekawi się nasze dziecko i które z nich będą dla niego najlepsze?

Propozycja wytwórców zabawek dla dzieciaków jest niezwykle duża. Kuszą one dźwiękiem oraz kolorem.
Wybór odpowiedniej zabawki dla dziecka jest swego rodzaju procesem. Na początku zastanowić się trzeba jaki jest cel zakupu zabawki.

komputer

Autor: Karl-Ludwig Poggemann
Źródło: http://www.flickr.com
miejsce

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com
Należy sobie zadać pytanie po co kupowana jest zabawka i czy ma ona zająć dziecko w czasie, kiedy jego opiekunowie są zajęci. Dobra zabawka dla dziecka jest to taka zabawka, która stymuluje do aktywności. Masowe zabawki dostarczają zazwyczaj dziecku rozwiązań gotowych oraz bardzo często czynią je biernym. Idealne zabawki to te, które uczą oraz rozwijają. Dobrze dobrana zabawka rozwija myślenie przestrzenne i logiczne, koordynację oraz zdolności werbalne. Im zabawka jest prostsza, tym bardziej pobudza ona potomstwo do zabawy. Zabawki, które świecą oraz grają lub samodzielnie się poruszają, dla dzieciaka są ciekawe tylko przez chwilę i prędko zobaczymy jak taka zabawka odnajdzie się w kącie. Właściwa zabawka przed potomstwem roztwiera bardzo wiele możliwości. Dla przykładu mogą to być klocki z drewna, które mają bardzo dużą liczbę aranżacji.
Zabawki powinniśmy dopasować do wieku i upodobań dzieciaka. Odmienne rzeczy interesują niemowlaka a odmienne przedszkolaka. Powinniśmy pamiętać o tym również, że co poniektóre zabawki przeznaczone są dla dzieci powyżej jakiegoś wieku, co można łatwo sprawdzić na opakowaniu. Poziom trudności musi być także dostosowany do wieku dzieciaka, dla którego kupujemy zabawkę. Niemowlak najczęściej nie jest w stanie skoncentrować swojej uwagi przez dłuższą chwilę na jednym przedmiocie. Nie kontroluje on swych ruchów a świat poznaje poprzez zmysły. Dobierać z tego powodu trzeba zabawki o wyrazistych kolorach, które przykują bez trudu uwagę dziecka.

Trochę starsze dzieciaki, które już samodzielnie się mogą poruszać, mogą sprawdzić wytrzymałość swoich zabawek.

Obecnie obejrzyj także (http://www.psycholog-wroclaw.com/oferta/psychoterapia-psychodynamiczna) ten tekst, który jest niesamowicie interesujący. Zrób to już w tym momencie! Zobaczysz, że naprawdę trzeba to zrobić!

Uwagę takich dzieciaków przykują z pewnością łatwe klocki oraz układanki. Niezwykle istotne jest to, aby zabawki miały różne faktury i kształty.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*