www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Jeździectwo jako przewaga nad innymi sportami

Jazda na koniu ma wiele plusów, a główną z nich jest szansa przebywania z pięknymi i szlachetnymi zwierzakami. Ich zbawienny wpływ na człowieka jest absolutnym faktem.
Niewiele jest dyscyplin pozwalających jednocześnie czerpać radość z uprawiania sportu i kontaktowania się ze wspaniałym zwierzakiem i piękną naturą.

Laser Tag - paintball laserowy

Źródło: xsitelasertag.com
stadniny koni

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Jeździectwo ma tą wyższość, że dzięki kontaktom ze zwierzęciem, jazda konna to coś więcej aniżeli przeciętny sport. Wpływa ona pozytywnie nie tylko na nasze ciało, lecz również na ducha. Należałoby również wspomnieć o jej terapeutycznych przymiotach, co z pewnością oddziałuje na powodzenie owej dyscypliny.
Kieliszki z szampanem dla gości weselnych

Autor: @sage_solar
Źródło: http://www.flickr.com

Stadniny koni oferują szkoły jazdy konnej prowadzące naukę dla dorosłych i dla najmłodszych na przeróżnych pułapach zaawansowania – . Lekcje prowadzone są na placach do jazdy i w krytej ujeżdżalni. Na tych, którzy pierwsze kroki w jeździectwie mają już za sobą, oczekują przepiękne obszerne terytoria, gdzie przejażdżki konne zapewniają wspaniałych ekscytacji i czarujących pejzaży.
Jazda konna stosowana jest w hipoterapii, jaka jest aplikowana w przypadku osób niepełnosprawnych, po treningi wskazane przy defektach postawy. Przyjemne, kołyszące ruchy, jakie czyni koń (baty dla konia) w stępie relaksują mięśnie i zarazem wymuszają odpowiednią sylwetkę. Jazda na koniu (oceń hipoterapia co to jest z stajniaiskra.pl) oddziałuje także pozytywnie na poprawę pracy systemu krążenia, oraz oddechowego.

Wszystko to odbywa się bardzo łagodnie i stopniowo, w związku z tym rehabilitacja nastręcza czasu, natomiast efekty są niemal pewne.
Jazda na koniu to nie jedynie sama radość i satysfakcja płynąca z korzystnej współpracy i przy okazji zabawy ze zwierzęciem.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*