www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Każdy lubi coś innego i w tym się przede wszystkim obraca

Każdy z nas wie, iż jest naprawdę wiele głównych gatunków muzycznych oraz równocześnie też sporo ich odłamów, jednak przeważnie dzieje się tak, że większość z nas posiada swój ukochany gatunek oraz przeważnie uczepiamy się go tak mocno, iż nawet nie chcemy poświęcać czasu na pozostałe typy. A przecież mimo przemijania lat oraz pojawiania się co chwilę to innych twórców okazuje się, że blues jest wciąż bardzo modny oraz choć z pewnością jego brzmienie zmieniło się od tego pierwotnego, to mimo wszystko wielu ludzi nadal słucha go z drżeniem serca.

popularni wykonawcy
Blues się rozwijaNależy powiedzieć, iż blues to przeważnie dźwięki gitary, jak i również harmonijka ustna. Jasne że te dźwięki się ciągle przemieniają, znacznie częściej są dodawane wersy hip hopu albo rocka, jednak ten główny typ praktycznie zostaje niezmieniony. Należy zdać sobie sprawę, że te utwory zazwyczaj są przygnębiające i melancholijne, mówią o kontaktach damsko-męskich, ale również niejednokrotnie nawiązują do obecnych sytuacji społecznych i politycznych.

Popularni wykonawcy nadali mu kierunekOczywiście jak zawsze to się odbywa są ludzie, którzy ukształtowali taki a nie inny kierunek takiemu gatunkowi. Zaczęło się od muzyki Afroamerykanów z południa USA, następnie w latach 30. ważny był Pete Johnson, w latach 60. najbardziej rozpoznawany stał się Alexis Korner. W Polsce jednym z najlepiej rozpoznawalnych zespołów prezentujących blues rock jest team Stare Dobre Małżeństwo, a popularni wykonawcy to Romek Puchowski, lub Grzegorz Kapołka.

muzyka, bank muzyka

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Festiwal pokazuje wyraźnie, że blues jest niesamowicie ważnyKiedy myślimy, czy w ogóle w Polsce taki gatunek jest lubiany, to na pewno należy powiedzieć o tym, iż jest u nas w Katowicach prowadzony festiwal Rawa Blues, na którym mają szansę się przedstawić tak polscy, jak oraz zagraniczni wykonawcy. A to oznacza, iż pomimo tylu lat istnienia, blues nie tylko nie umiera, ale wręcz odwrotnie, pojawiają się coraz to inni wykonawcy, którzy pragną przyczynić się do jego nieśmiertelności, a o tym że im się to udaje ma możliwość świadczyć fakt, że jest znacznie więcej miłośników tego gatunku.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*