www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Kierunki, które opłaca się studiować

Współczesny rynek pracy tak szybko podlega zmianom, iż te zawody, na które jeszcze niedawno był popyt, dziś nie cieszą się już tak wielkim powodzeniem. Jedne odchodzą w zapomnienie, inne przeżywają dynamiczny rozwój, pojawiają się nowe. Które więc zawody charakteryzuje dzisiaj największe zapotrzebowanie? Jaki wybrać kierunek studiów aby rysowały się przed nami interesujące perspektywy zawodowe? W którym kierunku się przekwalifikować?

turystyka

Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com

To najczęściej zadawane pytania przez osoby poszukujące pracy, zamierzające udoskonalić swoje kwalifikacje czy też młodzi ludzie chcący się kształcić. Przedstawić tu należy dwa kierunki, które rysują przed studentami dobre perspektywy zawodowe: turystyka i rekreacja oraz informatyka studia. W odniesieniu, w rodzaju prawa czy farmacji, studiowanie na turystyce i rekreacji wydaje się być lekkie i przyjemne. W dodatku atrakcyjne, bo mające związek z podróżami. Niewielu kandydatów myśli wtedy wtedy o takich przedmiotach jak fizjologia człowieka, prawo tudzież historia architektury i sztuki, które są na liście przedmiotów. Nie wszyscy również orientują się, że absolwent tego kierunku posługuje się płynnie co najmniej jednym, nie licząc angielskiego, językiem obcym. Absolwent kierunku turystyka i rekreacja (na przykład: ) posiada predyspozycje do podjęcia pracy np. w biurach podróży, hotelach, turystyce uzdrowiskowej Wellness i SPA.

informatyka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną dziedziną jest informatyka, która ani na sekundę nie staje w miejscu. Wszechobecne dziś medium dostarcza nam innowacyjne rozwiązania z miesiąca na miesiąc, a nawet, z tygodnia na tydzień. Profesje związane z internetem i technologiami informatycznymi są to prężnie dziedziny, bez których z trudnością wyobrazić sobie funkcjonowanie większości firm. W obszarze tym tworzy się obecnie najwięcej miejsc pracy. Zwróćmy uwagę, że wynagrodzenia pracowników IT są nieustannie jednymi z najwyższych na rynku pracy.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*