

Nie robi natomiast wrażenia coraz większa popularność kierunków technicznych, w głównej mierze informatyki. Studia magisterskie jak i studia podyplomowe z informatyki, to coraz bardziej szturmowane kierunki, gdyż taki dyplom zwiększa szansę na sukces na rynku pracy. Czy tak rzeczywiście jest? Z danych widać, że rzeczywiście, jednak same skończenie studiów nic nie da, jeżeli nie zaczniemy interesować się przedmiotem naszych studiów. Informatyk to nazbyt ogólnikowe pojęcie, już na studiach należy się zastanowić w jaką stronę chce się podążyć.
Ponadto, osoba, która chciałaby studiować informatykę musi się nastawić na przedmioty ścisłe, a więc jeśli ktoś nie lubi liczb, a z matematyki zawsze był słaby, to nie powinien myśleć że poradzi sobie na tym kierunku. Nie warto też podążać za modami. Czasami jest tak, że pojawia się na jakiś kierunek studiów, choć istniał od zawsze, pojawia się po prostu w medialnej rzeczywistości.
Pojawia się komunikat: od dziś kierunek A będzie bardziej opłacalny niż kierunek B, a później wszyscy rzucają się na ten niby kierunek marzeń. Trochę dystansu. Nie warto polegać na krótkotrwałej modzie, gdyż studia nie trwają rok, dwa lata nauki, ale pięć lat wytężonej pracy. Jeżeli więc wybierasz kierunek studiów zrób to tak, żeby pokrywał się on z twoimi zainteresowaniami i pasją. To najlepszy sposób na sukces w przyszłej karierze.