www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Kierunki studiów, za pomocą których masz możliwość na znalezienie pracy.

Na każdym kroku dookoła studenci, myśli często osoba, kiedyprzebywa w dużej miejscowości. Faktycznie, w miastach typowo uniwersyteckich, do których należą Warszawa, Wrocław albo Kraków to normalny, standardowy widok. Pomimo wrażenia jakie odnosimy niż demograficzny już daje o sobie znać. Niektóre prywatne szkoły albo są likwidowane, ze względu na niewystarczającą liczbę słuchaczy, albo łączą się z innymi, aby przetrwać. Co oprócz tego zmieniło się na rynku szkolnictwa wyższego?

Absolwenci, studia

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Głównie świadomość tego, że nie liczy się wykształcenie, jako papier, lecz jako konkretne i potrzebne na rynku pracy zdolności. Szkoły wyższe oferujące kierunki z nurtu politologii lub stosunków międzynarodowych przeżywają ciężkie czasy. Kierunki te nie dają nic poza ciekawą wiedzą, o czym może świadczyć fakt, iż dostać pracę w takim zawodzie, jest bardzo trudno.

Nie robi natomiast wrażenia coraz większa popularność kierunków technicznych, w głównej mierze informatyki. Studia magisterskie jak i studia podyplomowe z informatyki, to coraz bardziej szturmowane kierunki, gdyż taki dyplom zwiększa szansę na sukces na rynku pracy. Czy tak rzeczywiście jest? Z danych widać, że rzeczywiście, jednak same skończenie studiów nic nie da, jeżeli nie zaczniemy interesować się przedmiotem naszych studiów. Informatyk to nazbyt ogólnikowe pojęcie, już na studiach należy się zastanowić w jaką stronę chce się podążyć.

Ponadto, osoba, która chciałaby studiować informatykę musi się nastawić na przedmioty ścisłe, a więc jeśli ktoś nie lubi liczb, a z matematyki zawsze był słaby, to nie powinien myśleć że poradzi sobie na tym kierunku. Nie warto też podążać za modami. Czasami jest tak, że pojawia się na jakiś kierunek studiów, choć istniał od zawsze, pojawia się po prostu w medialnej rzeczywistości.

Pojawia się komunikat: od dziś kierunek A będzie bardziej opłacalny niż kierunek B, a później wszyscy rzucają się na ten niby kierunek marzeń. Trochę dystansu. Nie warto polegać na krótkotrwałej modzie, gdyż studia nie trwają rok, dwa lata nauki, ale pięć lat wytężonej pracy. Jeżeli więc wybierasz kierunek studiów zrób to tak, żeby pokrywał się on z twoimi zainteresowaniami i pasją. To najlepszy sposób na sukces w przyszłej karierze.

About

View all posts by

POST A COMMENT


*