Kim jest agent celny oraz kto może pracować w tym zawodzie? Sprawdź nieco więcej informacji na ten temat

Zawód agenta celnego jest powiązany z tworzeniem odpraw celnych w wywozie oraz przywozie. Ponadto agent celny zajmuje się również doradztwem w zakresie przeróżnych procedur celnych, w tym też gospodarczych.

By pracować jako agent celny wypada posiadać wyśmienite uprawnienia, a do tego niezbędny jest kurs agenta celnego. Z kursu zdoła korzystać każdy, aby pracować jako agent celny nie trzeba mieć wyższego wykształcenia. Kurs agenta celnego znakomicie przygotuje ochotników do pracy w zawodzie agenta celnego. Po kursie należy jeszcze zdać egzamin na agenta celnego przed komisją Ministerstwa Finansów. Naturalnie samo zdanie egzaminu nie wywoła jeszcze, że będziemy doświadczonymi agentami celnymi. Do tego potrzeba długich miesięcy praktyki, w toku jakiej zdobędziemy wyborne doświadczenie.

logistyka

Autor: NotrucksNolife
Źródło: http://www.flickr.com

Pożądane byłoby zdawać sobie sprawę, że robota agenta celnego wiąże się z znaczną odpowiedzialnością. To właśnie na nich spoczywa odpowiedzialność za artykuły oraz dokumenty. Osoby, pragnące pracować w zawodzie agenta celnego, z pewnością muszą cechować się niezawodnością, profesjonalizmem oraz odpowiedzialnością. W pracy agenta celnego istotna jest również szeroka sumienność. Agent celny musi też nadzwyczaj dobrze znać zasady swojej pracy oraz dokumenty celne. Nim więc decydujemy się na pracę w zawodzie agenta celnego, naturalnie winniśmy starannie się nad tym zastanowić. Takiej decyzji nie wypada podejmować pospiesznie, bowiem, jak już najpierw wspomnieliśmy, fach agenta celnego wiąże się z ogromną odpowiedzialnością.

Jeśli interesuje nas kurs agenta celnego, to powinno się poszukać dobrych kursów za pomocą Netu. Praca w logistyce, spedycji czy także transporcie zdoła być faktycznie nadzwyczaj satysfakcjonująca, toteż jeżeli interesuje nas logistyka Lublin, to pewnie odnajdziemy okazałą propozycję kursów i szkoleń.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*