www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Komunikacja społeczna – czyli na jakich stanowiskach humaniści mogą odnaleźć się na obecnym rynku pracy

Rynek pracy jest współcześnie bardzo dynamiczny, dlatego jednocześnie zmienia się także oferta edukacyjna. Dziś kierunki popularne jeszcze 10 lat temu nie mają większego przełożenia na zapotrzebowanie. Rynek wymaga przygotowania młodych osób do całkowicie innych stanowisk pracy w związku ze zmieniającymi się procesami zarządzania w firmach i nowoczesnymi strategiami, które wymagają innowacyjnego podejścia do realizowanych zadań. Jakie kierunki studiów warto zatem brać obecnie pod uwagę? Czy humanista ma możliwość odnaleźć się na dzisiejszym rynku pracy?

absolwenci

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Powszechnie istnieje przekonanie, że największe szanse na znalezienie zatrudnienia mają fachowcy z branż inżynieryjnych i IT. Nie oznacza to jednak, że humaniści nie mają szans jeśli chodzi o rynkowe zapotrzebowanie. I w tym zakresie potrzebni są specjaliści, ale faktycznie wyspecjalizowani oraz tacy, których wiedza ma praktyczne przełożenie na zwiększenie efektywności i wydajności w firmach, czy różnego typu instytucjach publicznych. Za przykład może służyć komunikacja społeczna. Z reguły wiąże się ona z dziennikarstwem czy Public Relations. Jeśli o niej mowa chodzi w szczególności o budowanie korzystnego wizerunku przedsiębiorstwa oraz długofalowych relacji ze środowiskiem społeczno-gospodarczym. Powszechnie wiadomo, że umiejętność komunikacji, perswazji czy negocjacji może istotnie wpłynąć na wizerunek podmiotu i zwiększyć jego szanse na rynku. Sztuka umiejętnego komunikowania się ze społeczeństwem, przekazywania informacji oraz interpretowania danych jest wręcz podstawą do tego, aby móc odpowiednio kontrolować działania. Dlatego kierunek związany z komunikacją społeczną zyskuje uznanie i może realnie zwiększyć szanse młodego absolwenta na odnalezienie się na dzisiejszym rynku pracy – .

rozmowa kwalifikacyjna
Innym godnym uwagi kierunkiem jest grafika komputerowa. Studia w tym zakresie dają szansę na znalezienie pracy w wielu firmach, szczególnie tych nastawionych na nowoczesny marketing, również internetowy. Bez wsparcia ze strony grafika komputerowego nie powstanie żadna sensowna strona www, żadna godna uwagi ulotka czy inne narzędzie do promocji. Osoby, które mają zmysł artystyczny i ukończyły np. malarstwo czy fotografikę, powinny zainteresować się rozwojem w kierunku grafiki komputerowej, jako że to pomoże im z całą pewnością dostać opłacalną posadę – .

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*