

bezpieczeństwo, a po drugie – krępuje możliwości tworzących na niego aplikacje . IOS oferuje bardzo wiele możliwości sporządzania programów mobilnych, wspólnie z jednym z najbardziej interesujących biznesowo sektorów rozprowadzania. Dystrybucja przez App Store wykazała swoją skuteczność. Do pisania aplikacji działających w systemie Android potrzeba urządzeń i wiedzy. Z instrumentami jest całkiem łatwo – należy zainstalować Eclipse z jedną z osiągalnych wtyczek. Trzeba też zainstalować wtyczkę ADT. Opis jak zamontować narzędzia jest dostępny.
Wykonalne jest także używanie opcjonalnego odmiennego IDE umożliwiającego na sporządzanie aplikacji w Java, należy jednak wiedzieć, że łączy się to z trudniejszą układem, gorszym dopasowaniem do Androida także w znacznym stopniu słabszym rekomendacją ze strony społeczności. Jeżeli zaczynasz dopiero pracę z Androidem wyróżniamy alternatywa Eclipse.
Z wiedzą jest nieco gorzej – zamontowanie postępuje

powoli, należy jednak nazbierać takie elementy: znajomość angielskiego, chociaż w stopniu początkowym. Komplet dokumentacji z której powinno się korzystać, jest w tym języku. Godziwa znajomość programowania Java. Dobrze trzeba umieć takie zagadnienia jak składnia języka i forma obiektowości w Java. Wskazane jest też dołączyć do tego obeznanie zasadniczych klas z JSE. Następne zagadnienie to obeznanie specyfiki kreowania aplikacji dla systemu Android – , co najmniej przeczytanie sobie o tym jakie detale następują w aplikacjach – to nie jest okropnie obszerna wiedza, aczkolwiek oczywiście wraz z tworzeniem następnych projektów, powinno się ją w sobie polepszać.