Audiobooki zamiast książki papierowej udogodnieniem dla ludzi niepełnosprawnych

Ważnym wymiarem życia człowieka jest jego pasja. Słowem, to co robi poza swoim zobowiązaniami zawodowymi czyli codziennymi. Formy spędzania wolnego czasu w oczywisty sposób są mocno różne.

Niektórzy z nas wolą aktywnie spędzać czas np. porządkując działkę, inne osoby natomiast uwielbiają rower czy też basen, co niektórzy preferują bardziej bierne czynności np. słuchanie muzyki, lektura itp.

audiobook na iphonie

Autor: athriftymrs.com
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie jest z ludźmi z dysfunkcją. Coraz więcej osób niepełnosprawnych pracuje zawodowo. Osoby te dokładają starań by prowadzić jak najbardziej bliskie normalnemu życie we wszystkich aspektach. Dotyczy to też czasu wolnego od obowiązków. Hamują osoby niepełnosprawne tylko ich możliwości ruchowe i psychiczne.

Jeszcze do niedawna niełatwo było połączyć aktywne i bierne formy wypoczynku. Nowoczesna technika pozwala ludziom w tym samym czasie uprawiać ogród i słuchać np. pozycji z dziedziny literatury faktu w formie audiobooku (więcej info w tym miejscu: wygodne w użyciu lektury szkolne w formie audiobooka).

audiobook

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku osób niepełnosprawnych ważny jest także fakt, iż często taka forma kontaktu z książką może być jedyną możliwą formą (lub też bogatszą niż do tej pory dostępne). Przykładem tejże sytuacji jest porównanie wydań książek brajlowskich i audiobooków.

Chcesz poznać poza tym inne pokrewne artykuły, jednak nie wiesz, w którym miejscu one mogą być? Bez obawy – przeczytaj więcej w serwisie (http://www.bscav.eu/realizacja-webinarow/).

Porównanie to wychodzi na pewno niekorzystnie dla literatury wydań brajlowskich. O ile lektury szkolne w w wydaniach brajlowskich oraz dział lektury szkolne audiobooki można uznać za możliwe do porównania, to w przypadku innych działów nawet najmniejszej księgarni mającej w sprzedaży audiobooki, nawet nie ma się co porównywać, może się to zakończyć depresją dla miłośnika brajlowskich wydawnictw.

Osoba z niepełnosprawnością nie ma potrzeby nawet wychodzić z domu by dostać interesującą książkę co ma ogromne znaczenie dla osób mających problem w poruszaniu się. Wystarczy wpisać w przeglądarce adres dowolnej księgarni on-line albo wydawnictwa, a już można pławić się w bogatej ofercie – przykładowo: audiobook obcojęzyczny. W finale listonosz lub kurier z uśmiechem dostarczy nam perełki z działu lektury szkolne audiobooki: „Trylogia” Henryka Sienkiewicza w interpretacji Borysa Szyca czy „Hobbita” albo też przebój działu literatura młodzieżowa audiobooki z serii „Przygody Mikołajka” .

Z pewnością dorosły miłośnik dobrej książki wyszuka coś dla siebie także w działach: historia i literatura faktu audiobooki czy np. literatura obcojęzyczna audiobooki.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*