www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Które monety warto gromadzić?

Numizmatyka to jedno z najbardziej modnych i rozpowszechnionych na dużą skalę, hobby na globie. Gromadzenie monet może być pasjonujące same w sobie, jednak dla wielu ludzi jest to inwestycja, która po latach zwróci się i to ze sporą nawiązką.
Powinniśmy tylko wiedzieć, jakiego rodzaju monety warto gromadzić, zaś których lepiej wystrzegać się, bowiem nie przedstawiają sobą z goła wartości.

skup starych monet

Autor: Derek Hatfield
Źródło: http://www.flickr.com
Numizmatycy znakomicie wiedzą, jakiego rodzaju monety gromadzić jak też zdają sobie sprawę z tego, iż ich zamiłowanie jest dosyć kosztowne. Rzadkie monety, jakie możesz zdobyć na targach, aukcjach, czy też w antykwariatach jak też na bazarach staroci, mogą przedstawiać sobą ogromną wartość, lecz trzeba to wiedzieć, ażeby wybrać je z gremia bezwartościowych monet. Kiedy nie wiesz jaką wartość prezentuje twoja kolekcja, odwiedź skup starych monet. Tam specjalista wyceni twe monety.
Monety można podzielić na kilka kategorii i czasem ciężko zdecydować się, jakiego typu monety będziemy zbierać. Najczęściej, monety dzielą się na obiegowe, okolicznościowe i kolekcjonerskie. Należy przy tym zaznaczyć, że monety okolicznościowe są wybijane na specjalną okazję, na przykład z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Monet tychże nie ma zbyt wiele, co z automatu powiększa ich wartość, nawet z chwilą wypuszczenia na rynek. Takie monety wchodzą w skład kolekcjonerskich monet, zaś do ich wykonania wykorzystywane jest złoto albo srebro. Obiegowe monety z kolei wybijane są przez mennice w każdym państwie w bardzo ogromnych nakładach i posiadają one głównie funkcję płatniczą.

Z kolei kolekcjonerskie monety edytowane są w małym nakładzie, który maksymalnie wynosi kilkanaście tysięcy monet. Są one wielce pożądane przez wszystkich numizmatyków, stąd też osiągają wysoką wartość na wolnym rynku.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*