Które monety warto gromadzić?

Numizmatyka to jedno z najbardziej modnych i rozpowszechnionych na dużą skalę, hobby na globie. Gromadzenie monet może być pasjonujące same w sobie, jednak dla wielu ludzi jest to inwestycja, która po latach zwróci się i to ze sporą nawiązką.
Powinniśmy tylko wiedzieć, jakiego rodzaju monety warto gromadzić, zaś których lepiej wystrzegać się, bowiem nie przedstawiają sobą z goła wartości.

skup starych monet

Autor: Derek Hatfield
Źródło: http://www.flickr.com
Numizmatycy znakomicie wiedzą, jakiego rodzaju monety gromadzić jak też zdają sobie sprawę z tego, iż ich zamiłowanie jest dosyć kosztowne. Rzadkie monety, jakie możesz zdobyć na targach, aukcjach, czy też w antykwariatach jak też na bazarach staroci, mogą przedstawiać sobą ogromną wartość, lecz trzeba to wiedzieć, ażeby wybrać je z gremia bezwartościowych monet.

Jeżeli chciałbyś przekazać komuś dane na omawiany temat, to kliknij na link oraz pokaż szczegóły odnoszące się do tego zagadnienia – zapewne go zainteresują.

Kiedy nie wiesz jaką wartość prezentuje twoja kolekcja, odwiedź skup starych monet. Tam specjalista wyceni twe monety.

Monety można podzielić na kilka kategorii i czasem ciężko zdecydować się, jakiego typu monety będziemy zbierać. Najczęściej, monety dzielą się na obiegowe, okolicznościowe i kolekcjonerskie. Należy przy tym zaznaczyć, że monety okolicznościowe są wybijane na specjalną okazję, na przykład z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Monet tychże nie ma zbyt wiele, co z automatu powiększa ich wartość, nawet z chwilą wypuszczenia na rynek. Takie monety wchodzą w skład kolekcjonerskich monet, zaś do ich wykonania wykorzystywane jest złoto albo srebro. Obiegowe monety z kolei wybijane są przez mennice w każdym państwie w bardzo ogromnych nakładach i posiadają one głównie funkcję płatniczą.

Z kolei kolekcjonerskie monety edytowane są w małym nakładzie, który maksymalnie wynosi kilkanaście tysięcy monet. Są one wielce pożądane przez wszystkich numizmatyków, stąd też osiągają wysoką wartość na wolnym rynku.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*