www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Kulturystyka w teorii i praktyce – najczęściej popełniane błędy na siłowni

Kiedy okres zimowy przemija i zaczynają się pierwsze słoneczne dni, wiele osób budzi się z zimowego letargu i stwierdza, iż należy zadbać o figurę, by latem odpowiednio prezentować się na plaży. Takie myślenie nie jest obce ani paniom, ani panom, a na siłowni przeważnie popełniamy wszyscy identyczne błędy.

Najpowszechniejsze błędy na siłowni to te, które być może nie są wynikiem naszej niewiedzy, ale raczej z niecierpliwości oraz chęci natychmiastowego uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. Z tego powodu warto czytać budujmase.pl. Prawda jest taka, iż nie da się zbudować doskonałej, umięśnionej sylwetki w ciągu zaledwie kilku tygodni. Aby proporcja mięśni do ciężaru ciała była odpowiednia, niezbędne są lata systematycznych treningów oraz dostosowana do potrzeb dieta. Najczęściej rozpoczynamy ćwiczenia, bez podstawowego przygotowania teoretycznego. Przez to wydaje nam się, iż głodzenie się oraz nadmierny wysiłek każdego dnia, przyniosą efekty, na które czekamy.

ćwiczenia na przyrządach na siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com

Prawdą jest, że osoby ze zbyt niską wagą, muszą najpierw zrobić tak zwaną masę, a dopiero na dalszym etapie szlifować mięśnie, natomiast jeżeli czyimś problemem jest zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej, to nie pomogą żadne spalacze tłuszczu, jeżeli nie zmienimy sposobu odżywiania się oraz nie wprowadzimy na stałe do swojej codzienności aktywności fizycznej. Wcześniej przeczytaj na ten temat

Zazwyczaj popełniamy błędy przez niewiedzę, zdarza się jednak, iż błędy na siłowni są wynikiem naszego niewłaściwego przekonania, iż wiemy wszystko najlepiej. Trening kulturystyczny wydrukowany z internetu nigdy nie będzie dla nas optymalny, gdyż każdy człowiek ma odmienną figurę, inne predyspozycje fizyczne, odmienną kondycję i inny styl życia. Jedyna zasada, która łączy wszystkich przyszłych i obecnych kulturystów to to, iż prawidłowa dieta jest kluczem do sukcesu. Nawet doskonały, najbardziej wymagający trening nic nie da, jeśli odżywiamy się zupełnie przypadkowo. Czasem zdaje nam się, że suplementy dla sportowców wszystko załatwią, jednak spalacze tłuszczu, lub odżywki dla kulturystów są dedykowane doświadczonym zawodnikom. W pierwszych miesiącach ćwiczeń suplementacja nie jest konieczna.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*