www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Szkolenia języka polskiego zaplanowane dla obcokrajowców

Nie tak dawno dziesiątki tysięcy Polaków wyjeżdżały na Zachód poszukując lepszej pracy. Koniecznością było opanowanie obcego języka. Dzisiaj do nas każdego roku napływają tysiące obcokrajowców poszukujących u nas lepszego życia.
Napływ obywateli do Polski ma swój początek na pewno w wejściu naszego kraju do UE.

język polski dla obcokrajowców warszawa

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
To znacznie otworzyło nasze granice, ale również otwarło dla nas granice innych krajów. Przez to powstają liczne wielokulturowe społeczeństwa, które muszą nauczyć się żyć razem. Jest to jednak niemożliwe bez porozumiewania się w tym samym języku. Dlatego jeśli wybieramy się za granicę jesteśmy zmuszeni doskonale poznać język tamtejszych mieszkańców. To samo dotyczy osób, jakie przybywają do Polski. Dlatego planowane są w wielu miastach w całym kraju szkolenia, które mają uczyć polskiego ludność napływową. Jeżeli chodzi o język polski dla obcokrajowców Warszawa, ponieważ to niewątpliwie największe miasto w kraju, dodatkowo siedziba ogromnej ilości firm, organizuje ich mnóstwo. Z reguły osoby przybywające do naszego kraju wybierają na wielkie miasta, a Warszawa (rzuć okiem) na pewno zalicza się do tych najchętniej wybieranych.
język polski dla obcokrajowców warszawa

Autor: Masashi Yanagiya
Źródło: http://www.flickr.com

Uczenie się języka polskiego jest czymś kompletnie zwyczajnym, przecież słyszymy go od wczesnej młodości, jesteśmy z nim oswojeni. Jednakże dla obcokrajowców, zwłaszcza tych spoza grupy słowiańskiej nasza mowa jest bardzo ciężki do opanowania. Najwięcej trudności sprawia im wymowa i odmiana. Naukowcy plasują nasz język w grupie bodajże pięciu najtrudniejszych języków świata. Z tego powodu jego nauka zajmuje obcokrajowcom tak wiele czasu- użyteczna strona.

Jeśli chodzi o każdy kurs polskiego Warszawa proponuje zajęcia w mniej lub bardziej zaawansowanych grupach, kurs intensywny albo poprowadzony normalnym torem, zajęcia indywidualnie lub w grupach.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*