Egzaminy, testy w szkołach

Obecny system szkolnictwa znacznie różni się od tego, który panował na przykład jeszcze pół wieku temu. Na jego zmianę wpłynęły rozmaite reformy i nowe przepisy. Jedną z wyraźniejszych zmian było przykładowo wprowadzenie gimnazjów, co wiązało się ze skróceniem czasu uczęszczania do szkoły podstawowej do sześciu lat. Natomiast w liceach ogólnokształcących skrócono czas nauki z czterech lat do trzech. Zmieniły się także zasady przeprowadzania niektórych testów, utworzono także kilka nowych.

Wynika z tego, że również przygotowania do testów na zróżnicowanych etapach powinny być przeprowadzane odpowiednimi metodami. Niekiedy dla uczniów nauka w szkole jest problemem i muszą chodzić na dodatkowe zajęcia poza godzinami lekcyjnymi. Do testów również warto przygotowywać się poza szkołą. W tym celu prowadzone są między innymi kursy gimnazjalne na .

Test gimnazjalny
Od pewnego czasu gimnazjaliści w ostatniej klasie mają obowiązek napisania specjalnego testu. Jego celem jest skontrolowanie wiedzy z trzech lat uczęszczania do gimnazjum. Wbrew pozorom od tego egzaminu dość dużo zależy, gdyż ilość punktów zdobytych na teście może zadecydować o dostaniu lub niedostaniu się do konkretnego liceum. Dla gimnazjalistów, którzy planują dostać się do szkół o dobrym poziomie, jest to więc niezwykle istotne. Z tej przyczyny wielu uczniów gimnazjów decyduje się na korzystanie z zajęć pozalekcyjnych przed testem. Chodzą oni na korepetycje, korzystają z różnego rodzaju kursów, np. na . Popularne są również rozmaite przykładowe zadania testowe, publikowane w gazetach i w Internecie.

Egzamin maturalny
Dla wielu ludzi egzamin dojrzałości jest jednym z najbardziej istotnych egzaminów w życiu. To od wyników matury zależy, czy uczeń dostanie się na wybrane przez siebie studia i wymarzoną uczelnię. W dawniejszych czasach matura (Collegium Novum – kurs maturalny warszawa) różniła się znacznie od tej dzisiejszej. Po pierwsze inna była forma matur ustnych, na przykład z języka polskiego. Do egzaminu we własnym zakresie przygotowuje się wielu maturzystów. Przykładowo różnego rodzaju kursy maturalne organizowane są przez rozmaite instytucje. Potrzebne bywają także kompendia wiedzy z danego przedmiotu w postaci książki, gdzie wiadomości są rozmieszczone w sposób uporządkowany i przedstawione jasno i prosto. Z tego rodzaju pomocy korzysta wielu maturzystów.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*