Klasyka muzyki

Muzyka pełni dużą rolę w naszym życiu i towarzyszy człowiekowi od początków istnienia. Była zarówno rozrywką, jak i owocem geniuszu. W XX wieku, dzięki wynalezieniu takich urządzeń jak radio oraz nośników muzyki, takich jak płyty, a później kasety magnetofonowe, muzyka jest już dostępna dla wszystkich pasjonatów. Zaczęły się także kształtować gusta muzyczne, a najpopularniejsi twórcy mogli liczyć na grupy oddanych fanów, którzy na koncertach nucili wszystkie piosenki z pamięci.

the doors

Autor: Nicki Spunar
Źródło: http://www.flickr.com
Angielska grupa The Beatles była chyba pierwszą w historii, która wzbudziła tyle różnych uczuć. Cudowna czwórka z Liverpoolu umiała doprowadzić do czerwoności rzesze dziewczyn, które każde ich pojawienie się na scenie poprzedzały przeraźliwym piskiem. Była to ogromna popularność, jak na owe lata. Według wielu plebiscytów członkowie z tego zespołu są najpopularniejszymi muzykami naszych czasów, a ich single miały niewyobrażalne nakłady. Po pewnym czasie Beatlesi odmienili zarówno swój wygląd zewnętrzny, jak i muzykę. Ich kompozycje były co raz bardziej ambitne, a słowa piosenek- poważniejsze. Można było także dostrzec fascynacje kulturą indyjską. Zespół rozpadł się po odejściu najpierw Johna Lennona, a potem Paula McCartney’a.

Tego typu uwielbienia zasmakował amerykański zespół The Doors. Grupa odniosła wielkie sukcesy przede wszystkim dzięki barwnej postaci frontmana zespołu, Jima Morrisona. Jego poruszające, liryczne słowa piosenek oraz osobowość sceniczna przyciągała na koncerty prawdziwe tłumy ludzi. Ale The Doors to również wybitna gra pozostałych członków zespołu, których niezwykłe popisy do dzisiaj fascynują wielbicieli tej grupy. The Doors nie byli miłymi chłopcami i niezwykle często przełamywali rozmaite tematy tabu. Ich światową karierę przerwała nagła śmierć Morrisona.

Obie te grupy połączyło wiele rzeczy. Członkowie tych formacji stali się chodzącymi ikonami muzyki. Ich piosenki weszły do kanonu muzyki rozrywkowej.

Ten artykuł zawiera interesujące informacje na prezentowany temat – jeżeli masz chęć zdobyć większą ilość wpisów, to odwiedź stronę winnice podkarpacie, która opisuje zbliżone problemy.

Na ich twórczości opierają się następne pokolenia młodych twórców, ciągle odnajdując w niej coś innego. Obie grupy do dzisiaj mają miliony oddanych fanów.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*