www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Matura – kiedy zacząć się uczyć, aby wysoko zdać?

Egzamin maturalny jest tym największym i najważniejszym, z jakim musi zmierzyć się uczeń szkoły licealnej. Ogrom nauki może wydawać się obezwładniający, jednakże matura jest możliwa do zadania, trzeba tylko wiedzieć, jak uczyć się i kiedy zacząć, żeby uzyskać wysokie noty.

Egzamin maturalny to nie tylko język polski, matematyka oraz język obcy. Aby dostać się na wymarzone studia, powinno się poza tym zdać przedmioty dodatkowe, których nauka także pochłania wiele czasu. Kiedy zatem się zabrać za naukę, by zdążyć ?

Nauka „na ostatnią chwilę” to bodaj najgorsze, co może być. Nie dosyć, iż pojawia się ryzyko, iż nie nadąży się z powtórką pełnego materiału, to jeszcze do tego dochodzi stres wypływający z pośpiechu. Przeto do korepetycje do matury – (kursy maturalne) najlepiej zacząć przygotowania się jak najwcześniej, najodpowiedniej już od początku maturalnej klasy.

Jeśli masz chęć poznać więcej danych na przedstawiany temat, to zerknij na opublikowany tu (https://certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-r.html) wpis a zobaczysz pokrewne ciekawe informacje.

Naturalnie, nie muszą to być na początku powtórki kompleksowe, ale powolne przypominanie sobie tematów albo wykonywanie ćwiczeń. W maturalnej klasie większą część czasu poświęca się na powtórzenia, przerabianie maturalnych arkuszy, szlifowanie umiejętności, co powoduje, iż także w szkole możesz dobrze utrwalić zdobytą wiedzę.

zeszyty i książki na biurku

Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com

Na około czternaście dni przed maturą warto zacząć powtarzać materiał jeszcze bardziej intensywnie, to czas, w którym wskazane jest zastosować specjalne metody mnemotechniczne, na przykład mapy myśli, dzięki którym możemy łatwo uporządkować wiedzę. Przydatne będą również wszelkiego rodzaju vademeca, skróty i samodzielnie wykonane ściągi, jakie zawierają zwięzłe ujęcie materiału. Równocześnie warto także w owym okresie, szczególnie pod koniec, na kilka dni przed egzaminem maturalnym, poświecić troszeczkę czasu na wypoczynek, żeby dać wypocząć swym szarym komórkom.

Nie tylko ważne jest to, kiedy zacząć naukę, ale również: w jaki sposób uczyć się, ażeby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Nawet wcześnie zaczęta nauka może być nieskuteczna, jeżeli nie będzie dobrze rozplanowana a przy tym nie wybierze się efektywnego sposobu na jej utrwalenie. Najpoprawniej miast zwykłych streszczeń skorzystać ze wspomnianej mapy myśli czy również innych technik utrwalania.

Świetną pomocą mogą być korepetycje a także kursy dodatkowe, przykładowo kursy maturalne, które organizowane są dzisiaj w wielu jednostkach. Jakim sposobem znaleźć odpowiedni kurs dla siebie? Starczy w wyszukiwarkę wbić wyrażenie: kursy języka polskiego Warszawa. Takie lekcje polskiego w Warszawie będą doskonałym rozwiązaniem.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*