Mata edukacyjna i kołyska na dobry początek. Zabawne maty dla maluchów

Maty edukacyjne to zabawki, którymi bawić się mogą niemowlaki już od trzeciego miesiąca życia. Pełnią one doskonałą funkcję zabawek edukacyjnych, jako że ich zadanie polega na pobudzeniu zmysłów malucha zarówno wzroku, słuchu jak i dotyku.

Maty te posiadają tzw. pałąki, z których zwisają przeróżne grzechotki, lustereczka, maskotki.

Mata piankowa – puzzle

Autor: www.babymama.pl
Źródło: www.babymama.pl

Maty edukacyjne są dostępne w różnych kształtach np. koła, kwadratu czy prostokąta, jednakże największą uwagę należy zwrócić na ich odpowiedni rozmiar – dobrany do wielkości dziecka. Niemowlę musi mieć odpowiednią ilość miejsca, aby mogło się na nich swobodnie przekręcać i obracać. Najlepiej jeszcze, aby brzegi takiej maty były zakończone takimi miękkimi poduszeczkami . O funkcjonalności takiej maty świadczy też to, czy da się ją w łatwy i szybki sposób rozłożyć i złożyć. Maty edukacyjne stymulują rozwój i przyspieszają naukę dzieci. Łóżeczko czy kołyska?Bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka mają kołyski. Kołysanie maluszka w przód, w tył i na boki stymuluje układ przedsionkowy mózgu niemowlęcia, a to przekłada się na prawidłowe napięcie mięśni oraz na prawidłową postawę ciała. Mając na uwadze powyższe korzyści płynące ze stosowania kołyski warto jest przez pierwsze 3-5 miesięcy życia dziecka stosować kołyskę zamiast łóżeczka.

Kołyskę należy oczywiście wyposażyć w pasujący materacyk. Powinien on być wykonany z dobrej jakości materiałów syntetycznych, być w miarę twardy oraz powinien być dobrze dobrany do rozmiarów kołyski. Dobrze, jeśli materacyk jest w komplecie z wodoodpornym pokrowcem. Dzięki temu mocz dziecka, który niechcący wyleci przez pampersa, nie pomoczy materaca.
Kołyski dla niemowląt z oferty jak każde wyposażenie pokoiku dziecka, mogą mieć zarówno zalety jak i wady. Największym minusem jest to, że kołyski nie poużywamy za długo, gdyż maluch. Kolejną wadą jest wysoka cena. Przedział cenowy za kołyskę to od około 200 zł do nawet tysiąca złotych. Ale czego nie robi się dla najlepszego rozwoju naszego ukochanego maluszka. Dzieci ubóstwiają kołysanie.

Jeśli przedstawione w niniejszym artykule dane są według Ciebie pasjonujące, to dodatkowo, który zamieszcza podobne materiały.

Takie monotonne ruchy bardzo szybko i skutecznie je usypiają. Poza tym wiele badańwielu naukowców udowadnia, że kołyski naprawdę mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*