Metody pomocy bezpańskim pieskom ze schroniska

Schroniska dla piesków z reguły wymagają karmy dla psów, pledów, preparatów do pielęgnacji, obroży.
Przed ofiarowaniem rzeczowej pomocy, wskazane jest przedtem skonsultować się z osobą zatrudnioną w placówce, ażeby dowiedzieć się czego zwierzaki potrzebują najbardziej w danym momencie.

fundacja

Autor: evan courtney
Źródło: http://www.flickr.com
Czworonogom możemy także pomóc wpłacając pieniądze na rzecz placówki, względnie może być to sprawdzona fundacja zajmująca się czworonogami z twojej okolicy.

Chcemy Cię namówić do równie ciekawych postów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę szkoła międzynarodowa wrocław i oglądaj to, na co będziesz miał ochotę.

Możesz także pomóc pieskom zapisując się na wolontariat lub zaadoptować psa. Jeżeli sami nie zdołamy adoptować pieska, doskonałym wyjściem będzie wykonanie plakatu z fotografią pieska jak też opisem w którym schronisku przebywa a także jakiego wsparcia potrzebuje. Możliwe iż znajdzie się człowiek, który weźmie zwierzę do swego domku. Plakaty możemy rozwiesić na obszarze miasta lub opublikować w internetowych portalach.

łóżko piętrowe

Autor: canonbrad570
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim przywiezie się do placówki dowolne podarunki, należy upewnić się uprzednio (telefonicznie lub osobiście) czego psiaki w konkretnym schronisku potrzebują najbardziej. W zimie najczęściej brakuje ciepłych pledów, na pewno przyda się też karma dla psów. Na ogół potrzebne są również: obroże, zabaweczki dla szczeniaków, tzw. gryzaczki, środki przeciwko kleszczom, kosmetyki dla czworonogów, np. szampony, ubranka pooperacyjne dla zwierzaków, legowiska. Każde schronisko posiada regulamin adopcji, z jakim trzeba się zapoznać. Pieska może zaadoptować osoba dorosła, zaś jedyną formalnością będzie parafowanie umowy adopcyjnej.

Taką decyzję należy jednak poważnie przemyśleć, ażeby nie wycofywać się jak też nie wystawiać czworonoga na dodatkowy stres. W dniu odbioru pieska ze schroniska powinno się mieć przy sobie smycz jak też obrożę.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*