www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Miejsce, gdzie możesz zrobić eksperymenty

Tak, więc dla większości dzieci laboratorium to idealny świat. Gdy młody adept wiedzy naukowej zauważy suszarki do próbek, wielość kolb szklanych, kolorowe ciecze i wiele innych rzeczy, że aż może się zakochać. Każde dziecko jest ciekawskie, więc obecność w laboratorium na sto procent okaże się fantastycznym doświadczeniem.

aparatura laboratoryjna

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo z tych maluchów zafascynowanych taką wizytą w laboratorium będzie chciało zostać chemikami albo jakimiś naukowcami, którzy będą musieli do korzystania z takiego miejsca. W takim wypadku najważniejsze okaże się wyposażenie laboratorium. W szkołach średnich laboratoria są bardzo często słabo wyposażone. Na zajęciach z chemii nie we wszystkich liceach są robione doświadczenia. Jednak na studiach czy to chemicznych czy to związanych z geografią laboratorium musi być porządnie wyposażone, żeby przeprowadzić jakieś doświadczenia, trzeba mieć komplet rzeczy zaczynając od sączków, przez kolby, mieszadła, a na suszarkach i wytrząsarkach kończąc. Sprzęt tego rodzaju jest niezwykle kosztowny. Jednak, jeżeli chcemy uchodzić za wyższą szkołę, na, którą warto trafić niezbędne są laboratoria wyposażone w nowoczesny sprzęt. Nie wspominając już o instytutach badawczych współfinansowanych przez koncerny, gdzie maszyny z jednego laboratorium to środki rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Niezbędny sprzęt w laboratoriumW laboratorium jest wiele różnego rodzaju sprzętu. W związku z jego wykorzystaniem trzeba również zwrócić uwagę na to, że może się on zużywać w szybszym lub wolniejszym tempie. Wszystko zależy od tego, czy właściwie ze sprzętu korzystamy i czy odpowiednio go konserwujemy.

Nie czekaj – czytaj, jeżeli zainteresowały Cię wiadomości z artykułu, który dla Ciebie opracowaliśmy. Pod tym linkiem znajduje się dużo szczegółów.

Chodzi między innymi o to czy myjemy w odpowiedni sposób szkło laboratoryjne. Pewne przedmioty ze szkła mogą być umyte w zmywarkach laboratoryjnych, jednak nie we wszystkich laboratoriach są zmywarki (zmywarki do laboratorium). Wtedy trzeba delikatnie myć brudne laboratoryjne szkło. W takim wypadku często sporo szkła po prostu się tłucze. Gdy ktoś ma do umycia szesnastą kolbę, nie dziwi fakt, że może mu się wyśliznąć z dłoni.

Dlatego dobrze jest pomyśleć o zakupie zmywarki laboratoryjne. Nasza praca okaże się wtedy łatwiejsza i będziemy mieli pewność nie tylko tego, że mniej przedmiotów się stłucze, ale też pewność, że wszystko będzie czyste. To znaczy, że nie pozostaną na nim próby z wcześniejszych doświadczeń. Dzięki czemu wyniki badań będą właściwe i rzetelne. Powinniśmy, więc, jeśli już mamy zmywarkę w laboratorium to trzeba o nią dbać.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*