Moda na trampoliny: w jaki sposób kupić właściwą trampolinę domową, aby dziecko bawiło się bezpiecznie?

W dzisiejszych czasach zaleca się dbanie o kondycję dzieci, a zabawy na trampolinie na przestrzeni minionych paru lat zdobyły sporą popularność. Trampolina domowa jest znakomitą ofertą dla dzieci. Zabawy na niej pobudzają do pracy sporą grupę mięśni. Kwadrans zabaw na trampolinie pomaga spalić ponad 250 kalorii i bardzo szybko zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia na trampolinie przede wszystkim zwiększają kondycję ruchową i przynoszą przy tym mnóstwo rozrywki.

Trampolina ogrodowa

Autor: Henry Burrows
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas wyboru trampoliny domowej należy zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie. Wybierając o złych parametrach model wytrzymujący obciążenie przykładowo do 100 kg można zaoszczędzić trochę gotówki (przykładowo: ). Ale na takiej trampolinie nie powinno bawić się więcej jak dwoje dzieci. Przy wyborze trampoliny warto wiedzieć jak dużym obszarem ogrodu lub każdego innego miejsca się dysponuje. Trampolina domowa powinna mieć jak największą średnicę, gdyż to zapewnia większe bezpieczeństwo w czasie zabawy. Jednak nie w każdej sytuacji dysponuje się dużym obszarem z tego powodu wielokrotnie wybierane są mniejsze modele. Inną ważną kwestią zakupu jest siatka do trampoliny. Zabezpiecza ona przed różnymi wypadkami. Tylko trampoliny dla gimnastyków nie muszą mieć takiego zabezpieczenia. Są dwa rodzaje siatki do trampoliny. Może być zewnętrzna, która jest montowana wzdłuż zewnętrznej krawędzi. Chroni przed spadnięciem. Dla małych dzieci zalecana jest siatka do trampoliny wewnętrzna, dlatego, że oddziela skaczącego od stelaża. Tak więc, zabezpiecza dziecko nie tylko przed spadnięciem ale zabezpiecza także przed skaleczeniami- .

Wejdź na ten odnośnik i zobacz więcej bryły geometryczne dokładniejszych informacji dotyczących analizowanego tutaj tematu. Z pewnością jest on bardzo atrakcyjny.

Dzięki tej siatce stopa nie wpadnie między sprężyny. Wybierając trampolinę warto ustalić budżet, jaki zostanie przeznaczony na ten zakup. Odpowiednio do zasobu pieniędzy trzeba wybrać rozmiar oraz model trampoliny. Ceny zazwyczaj wahają się od 300 do 700 zł za domową trampolinę średniej wielkości.

Nie należy wybierać tańszych modeli, ponieważ nie mają wzmocnień, odpowiednich zabezpieczeń lub drabinki. Dodatkowo są przystosowane na mniejsze maksymalne obciążenie. Zatem, będzie mogło na niej bawić się jedynie jedno dziecko. Pozostałe będą zmuszone stać z boku, co często prowadzi do zbędnych kłopotów oraz histerii wśród pozostałych dzieci. Oczywiście w czasie kupowania trzeba wszystkie elementy dobrze obejrzeć, zbadać czy elementy konstrukcyjne są odpowiednio wytrzymałe oraz gwarantujące stabilność.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*