Motorhead oraz Led Zeppelin – niepodważalnie klasyki muzyki rockowej

Legendarny zespół motorhead znany jest słuchaczom nie tylko tym wytrawnym. Zainteresowanie muzyką tego zespołu wzięła się przede wszystkim z innowacyjności, która przełożyła się na istny komercyjny sukces zespołu. Zespół z sukcesami działa do dziś i stale rozbudowuje swoisty styl. Album taki jak Overkill zainspirował wielu twórców oraz artystów ogólnie, dlatego zespół ma się czym pochwalić. Światowy sukces i rozpoznawalność w niesamowicie szerokich kręgach to znakomita nagroda dla tych angielskich muzyków.

Led Zeppelin

Źródło: flickr.com

Grupa led zeppelin z Anglii pokazała wiele razy, od początku swojej działalności, że tworzy muzykę hard rockową na wysokim poziomie. Założona została w stolicy Anglii, w Londynie, i od samego początku budziła ciepłe uczucia w sercach fanów z całego świata. Dopracowanie każdego kawałka do perfekcji sprawiło, że do dziś muzyka ta doceniana jest w szczególności. Nieśmiertelność muzyki tego zespołu daje się dostrzec na każdym kroku.

Jako angielski (angielski dla zaawansowanych online) zespół z lat 80. motorhead cechuje się między innymi tym, że dołożył kolejną cegiełkę do rozwoju muzyki rockowej. Tworzenie muzyki przez tę grupę od 1975 roku to dla muzycznych specjalistów najlepszy prezent z możliwych. Zespołowy basista oraz wokalista, Ian Lemmy Kilmister, to prawdziwy mistrz w swym gatunku. Ciągłe poszukiwanie nowych form wyrazu, a jednocześnie wierne pozostawanie przy swoim niepowtarzalnym stylu zatrzymało wielu słuchaczy.

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/

Pionierzy brytyjskiego, a później światowego hard rocka, led zeppelin (więcej o led zeppelin), udowodnili już niejednokrotnie swe możliwości. Prawdziwa pasja, z jaką muzycy podchodzili do przygotowywania każdego koncertu, mało tego, każdego kawałka, dała się odczuć publiczności. Dokładność, sięganie po niezwykle połączenia dźwięków oraz dopracowanie oraz zgranie muzyków z wokalistą…Te elementy w swoistej fuzji to cechy charakterystyczne członków zespołu. Choć nie tworzą od lat 80., słuchani są do dzisiaj z ogromnym zaangażowaniem.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*