Rock ciągle żywy

Rock od zawsze przyciąga mnóstwo entuzjastów, którzy zazwyczaj pozostają wierni temu gatunkowi na wiele lat. Co interesujące pomimo przemian jakie miały miejsce w rocku na przestrzeni tylu lat, ciągle niezmienną popularnością mogą poszczycić się zespoły, które zaczynały nawet kilka dekad temu. Na rynku muzycznym pojawiają się grupy określające się statusem rockowych, ale trzeba stwierdzić, że bardzo często stosowanie elektronicznych brzmień obok albo też w zastępstwie gitar, nie można nazwać tradycyjną muzyką rockową.

Metallica

Źródło: http://www.flickr.com/
Na szczęście nawet młodzi ludzi chętnie sięgają po płyty grup, które swe wielkie kariery rozpoczynały kiedy części ich wielbicieli nie było jeszcze nawet na świecie. I pomimo upływu czasu, duża część spośród tych legendarnych grup wciąż fascynuje swym brzmieniem.

Do takiego typu zespołów zdecydowanie należy wliczyć Iron Maiden, który jest naprawdę klasykiem w swoim gatunku. Styl, który jest przedstawiany przez członków tej grupy jest zwyczajnie unikalny.

Zainteresował Cię nasz wpis? To rewelacyjnie! Nowe tak samo świeże artykuły odszukasz pod poniższym odnośnikiem – tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg.

W związku z tym, niemal każdy słuchacz muzyki rockowej potrafi poznać piosenki Iron Maiden nawet w trakcie paru pierwszych chwil jego trwania. Muzycy grający w zespole perfekcyjnie łączą ze sobą mocne dźwięki z tymi nieco bardziej melodyjnymi. Kolejnym walorem Iron Maiden jest na pewno niezwykła barwa głosu wokalisty, który wręcz hipnotyzuje słuchaczy. Dzięki tymże poszczególnym współgrającym ze sobą elementom grupa prezentuje się tak samo doskonale w czasie koncertów, na które wciąż przychodzą tysiące wiernych słuchaczy.

gitarzysta

Źródło: http://www.morguefile.com/

Następną grupą, której nazwa jest świetnie znana także tym, którzy nie są fanami rocka, jest na pewno Metallica. Ci giganci rocka mimo upływu lat, nie myślą o tym aby przestać wydawać fantastycznych płyt i zachwycać swoich wielbicieli.

Bardzo ciężki brzmienie gitar i rozpoznawalny wokal front mana zespołu to połączenie, dzięki, któremu metallica stała się legendą thrash metalu. Dla młodego pokolenia dopiero uczącej się rocka, metallica jest istotną podstawą, na której także wzorowały się i ciągle się wzorują inne grupy. Koncerty tej grupy, to za każdym razem spektakularne widowiska, do udziału w których nie trzeba zbytnio przekonywać. Zarówno bilety na te występy na żywo jak i wciąż wydawane albumy zespołu sprzedają się fantastycznie, dowodząc tym sposobem wielkości tych muzyków.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*