www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Na co koniecznie zwracać uwagę w czasie wyboru kolorów? Co jest w tej kwestii najważniejsze?

Czasem nie do końca wiadomo i dość długo się zastanawiamy nad tym, jaki posiadamy typ urody. Przez tego typu kwestie nie wiemy właściwie, jak przykładowo wybrać cienie do koloru oczu czy jakiego typu odcień podkładu oraz kolor włosów będą najbardziej pasujące? Co można zrobić w tym momencie, jak się o tym przekonać?
Z pewnością rozwiązaniem jest analiza kolorystyczna, dzięki której niektóre barwy jesteśmy w stanie określić jako ciepłe, a pozostałe jako zimne.

Trzy standardowe kolory to tego rodzaju, jakich nie jesteśmy w stanie osiągnąć po zmieszaniu pozostałych barw ze sobą, czyli żółty, niebieski oraz czerwony. Łącząc je jesteśmy w stanie tworzyć kolory pochodne, typu pomarańczowy, fioletowy oraz zielony. Barwy, jakie zostały stworzone dzięki żółci i czerwieni nazywamy jako ciepłe, zaś te z domieszką niebieskiego jako chłodne. Tego rodzaju kolorystyczne prawidłowości odkrył fizyk – Hermann von Helmholtz.
zabawy

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

Odkrył on, iż każdy kolor ma po prostu trzy wytyczne, jakie decydują o tym, jak je widzimy, co oznacza barwę, nasycenie oraz odcień. Barwa to podstawowe określenie koloru. Czerwone więc jest jednocześnie jabłko ale i pomidor, choć jak zestawimy je ze sobą, to widać wyraźnie, że te czerwienie troszkę się różnią. Nasycenie charakteryzuje jak barwa jest intensywna, jej czystość, zaś odcień to jej jasność lub ciemność. Zmiana choć jednej z tego typu cech powoduje, iż dostrzeżemy różnicę w kolorze. Jak ogólnie mówimy o odcieniu danej barwy, to mamy na myśli także jej czystość – czyli to, czy pojawiają się domieszki odmiennego koloru, to oznacza, czy jest zgaszona, świetlista a może przybrudzona, ale i to czy jest ciemniejsza albo jaśniejsza.
Szwajcarski kolorysta o nazwisku Johannes Itten, jaki przeprowadzał badania nad kolorem wraz z grupą swoich studentów, dowiódł, iż istnieje takie coś jakby osobisty profil kolorystyczny, co znaczy stałe upodobanie do konkretnych kolorów i ich odcieni, a zależą one od typu urody oraz osobowości.

Jeśli chodzi o urodę to na pewno warto czasami poradzić się specjalistów w tej dziedzinie. Niezbędny jest dobry stylista. Choć wiele osób myśli, iż najlepsi są w dużych miastach to nie do końca mają słuszność, najlepszym przykładem może być stylista Sosnowiec, który zapewnia zawsze najwyższą jakość.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*