Na co powinna być przygotowana osoba podchodząca do matury z informatyki i dlaczego taka matura może okazać się dobrym krokiem?

Informatyka jest najszybciej rozwijającą się specjalnością nauki i jest gałęzią gospodarki. W ostatnich kilku latach skok w komputeryzacji był olbrzymi.
Z tego względu matura z informatyki może być bardzo dobrym pomysłem.

Na maturze z informatyki niezwykle wielokrotnie pojawia się test jednokrotnego wyboru. Taki test sprawdza podstawową wiedzę ucznia z tego typu dziedzin jak sieci informatyczne, grafika, urządzenia komputerowe oraz systemy operacyjne. Przeciętny użytkownik komputera nie ma wiedzy bardzo często jak dużo bitów ma bajt albo czym jest maska sieciowa. Dla takich ludzi, którzy przygotowali się solidnie do egzaminu, ta część jest częścią, która pozwala uzyskać punkty „za darmo”. Jeśli ktokolwiek jest uczniem liceum informatycznego, to jest w bardziej dogodnej okoliczności, gdyż przedmioty szkolne przygotowują go w dużym szczeblu do testu jednokrotnego wyboru. Można by ponadto upiec 2 pieczenie na jednym ogniu, gdyż taki sam test czeka na osobę, która przystępuje do egzaminu zawodowego.
matura z informatyki

Autor: Schwarzwert Naturfotografie
Źródło: http://www.flickr.com
ciuchy w sklepie

Autor: eyecmore
Źródło: http://www.flickr.com
Informatyka i matematyka są ze sobą niezwykle ściśle powiązane. Matematyka przyda się informatykowi na egzaminie dojrzałości i na studiach informatycznych. Tyczy się to zarówno części teoretycznej oraz praktycznej. Przed podejściem do egzaminu dojrzałości z nauk informatycznych warto jest przypomnieć sobie liczby naturalne, liczby rzeczywiste, funkcje kwadratowe oraz funkcje wymierne. To, jaki język programowania wybrać na egzamin dojrzałości jest kwestią indywidualną. Najlepiej jest wybrać ten język, którego najdłuższy czas się uczyliśmy. Pamiętać o tym należy, że na egzaminie zdający jest zdany tylko na swoją osobę i niczego nie może sprawdzić w internecie.

Czy na tej stronie www (http://www.super-edu.pl/korepetycje) znalazłeś wszystkie poszukiwane treści? Jeśli odczuwasz brak, to namawiamy na kolejną. Wejdź w podany link i voila.

Zależnie od tego, który język zdający wybierze na egzaminie dojrzałości, to warto jest znać parę podstawowych kodów, które występują w każdym przypadku na egzaminie maturalnym. Należy wiedzieć jak zapisywać pliki.

Zadania na maturze z nauk informatycznych, które są niezwykle dobrze punktowane, wymagają użycia arkusza kalkulacyjnego oraz bazy danych. Na jakimkolwiek egzaminie maturalnym jest zadanie, które nakazuje zapisać algorytm na papierze.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*