Na czym polega tuning? W jakiego rodzaju samochodach najkorzystniej go zastosować? Jakie są rodzaje tuningu?

Dla jednych ludzi samochodowy tuning to jak najbardziej przerabianie aut, dla innych zaś to przejaw mody lub stylu życia, bez wątpienia to zaprezentowanie swojej indywidualności i niezależności. Racja znajduje się po obu stronach, ponieważ tuning w języku angielskim znaczy modyfikowanie w seryjnych pojazdach, dzięki temu jesteśmy w stanie wytworzyć unikatowy egzemplarz.

Należy przyznać, że w ostatnich latach ta dziedzina motoryzacji rozwinęła się bardzo dynamicznie, iż definicja tuningu powiększyła się o parę kategorii. Środowisko tuningowców zdecydowanie przyznaje, iż zmieniać w pojazdach możemy w sumie wszystko, a jedynymi czynnikami, które ograniczają chęć zmian jest na pewno zasobność portfela kierowcy i profil przeznaczenia samochodu – poznaj firmę Meguiar’s. Całe szczęście zawsze istnieją najlepsze preparaty, jakie każdy kierowca może używać, jak Meguiar’s. Tuning rzeczywiście jesteśmy w stanie podzielić na dwie najbardziej istotne kategorie.

Intryguje Cię problematyka omawiana w tym wpisie? Zobacz oprócz tego też inne pokrewne materiały – zwyczajnie wejdź na stronę.

samochód

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com

Jeden z nich tuning mechaniczny, kolejny optyczny. Początkowo uważano, że tuning dotyczy jedynie zmian mechanicznych, czyli takich, które są w stanie zwiększyć osiągi samochodu – i to nieważne czy mówimy o maksymalnej prędkości, przyspieszeniu lub zwiększaniu momentu obrotowego. Komercjalizacja jednakże i popularność spowodowały, że dzisiaj tuning odnosi się także do elementów stylistycznych samochodu, tak więc zmian w wyglądzie samochodu poprzez wykorzystanie spojlerów czy profesjonalnie zaprojektowanych zderzaków. Wielka ilość sklepów jak OEM+ sklep tuningowy online OEM+ zajmuje się wymyślaniem i sprowadzaniem najlepszych elementów, jak Shiny Garage, to sprawia, że nasze auto może zaprezentować się faktycznie profesjonalnie.

Wraz z rozwojem technologii tuning zawitał w nowe obszary – polecamy Shiny Garage. Szczególnie widoczne jest to w nowych samochodach. Tuning elektroniczny, podobnie jak tuning mechaniczny odnosi się do polepszania właściwości trakcyjnych, zwiększaniu mocy auta, odnosi się jednakże najczęściej do oprogramowania jednostki napędowej, jaka odpowiada za kondycję silnika. Najbardziej powszechny jest tzw. tuning chipowy stosowany w sterownikach motoru, czyli w komputerze silnika. Tak wykorzystany tuning na pewno wpływa na lepsze osiągi, na to, że samochód (bolid f1) będzie sprawował się wspaniale przez bardzo długi czas.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*