Na kurs obcego języka nigdy nie jest za późno

Nie każdy może zostać poliglotą, jednak znajomość chociażby jednego języka obcego, to dziś konieczność. Świat stawia przed nami nowe wyzwania, a jednym z nich jest właśnie umiejętność porozumiewania się w języku obcym.
Możemy ostatnio dostrzec panującą na świecie modę na poznawanie obcej mowy, głównie języka angielskiego. Nareszcie doczekaliśmy się chwili w której już przedszkolaki chłoną materiał w języku angielskim czy niemieckim.
Znajomość języków obcych wyraźnie podnosi nasze kwalifikacje.

nauczycielka angielskiego

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com

W anonsach o pracy powszechnie wymagana jest znajomość choć jednego języka obcego. Na ogół jest to język angielski, który stał się niejako językiem uniwersalnym, a przede wszystkim zaś jest językiem biznesu.
Na naukę nigdy nie jest za późno.
Trzeba nam tylko uświadomić sobie potrzebę nauki języków obcych i podjąć wyzwanie. Tylko co zrobić by nauka była owocna i można było zauważyć szybkie postępy?
Jeśli zaczynamy przyswojenie materiału w późniejszym okresie życia, fakt – może być nam nieco trudniej. Najmłodsze pokolenie ma bowiem czas na sukcesywne przyswajanie wiedzy, początkowo głównie w formie zabawy. Dzieci, młodzież mogą zdecydować się na kursy czy korepetycje w szkole językowej, które pomogą im w przyswojeniu materiału.

Języki obce online

Źródło: www.lingtown.pl

My natomiast, świadomi uciekającego czasu, chcemy w jak najszybszym tempie opanować choć jeden język zachodni. Jednak i na to jest rada – należy wziąć głęboki oddech, pomyśleć o swoim zamierzeniu, by za chwilę na spokojnie zastanowić się nad wyborem szkoły i metodą nauczania. A jest w czym wybierać. W Gdyni znajdziemy wiele szkół językowych, które ogłaszają się np. w internecie. Wystarczy, że wpiszemy w przeglądarce interesującą nas frazę np. : kursy angielskiego w Gdyni lub ustawa farmaceutyczna szkoła językowa, a zobaczymy długą listę ofert. Niektóre ze szkół na przestrzeni lat zyskały dobrą opinię i oferują najwyższe standardy nauczania.
Pamiętajmy więc: kiedy zostaniemy postawieni „pod ścianą” np. z powodów zawodowych – nie narzekajmy na politykę firmy. Postawmy przed sobą nowe wyzwanie, a przekonamy się jak zajmujące i inspirujące może być to doświadczenie.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*