www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Na kurs obcego języka nigdy nie jest za późno

Nie każdy może zostać poliglotą, jednak znajomość chociażby jednego języka obcego, to dziś konieczność. Świat stawia przed nami nowe wyzwania, a jednym z nich jest właśnie umiejętność porozumiewania się w języku obcym.
Możemy ostatnio dostrzec panującą na świecie modę na poznawanie obcej mowy, głównie języka angielskiego. Nareszcie doczekaliśmy się chwili w której już przedszkolaki chłoną materiał w języku angielskim czy niemieckim.
Znajomość języków obcych wyraźnie podnosi nasze kwalifikacje.

nauczycielka angielskiego

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com

W anonsach o pracy powszechnie wymagana jest znajomość choć jednego języka obcego. Na ogół jest to język angielski, który stał się niejako językiem uniwersalnym, a przede wszystkim zaś jest językiem biznesu.
Na naukę nigdy nie jest za późno.
Trzeba nam tylko uświadomić sobie potrzebę nauki języków obcych i podjąć wyzwanie. Tylko co zrobić by nauka była owocna i można było zauważyć szybkie postępy?
Jeśli zaczynamy przyswojenie materiału w późniejszym okresie życia, fakt – może być nam nieco trudniej. Najmłodsze pokolenie ma bowiem czas na sukcesywne przyswajanie wiedzy, początkowo głównie w formie zabawy. Dzieci, młodzież mogą zdecydować się na kursy czy korepetycje w szkole językowej, które pomogą im w przyswojeniu materiału.

Języki obce online

Źródło: www.lingtown.pl

My natomiast, świadomi uciekającego czasu, chcemy w jak najszybszym tempie opanować choć jeden język zachodni. Jednak i na to jest rada – należy wziąć głęboki oddech, pomyśleć o swoim zamierzeniu, by za chwilę na spokojnie zastanowić się nad wyborem szkoły i metodą nauczania. A jest w czym wybierać. W Gdyni znajdziemy wiele szkół językowych, które ogłaszają się np. w internecie. Wystarczy, że wpiszemy w przeglądarce interesującą nas frazę np. : kursy angielskiego w Gdyni lub ustawa farmaceutyczna szkoła językowa, a zobaczymy długą listę ofert. Niektóre ze szkół na przestrzeni lat zyskały dobrą opinię i oferują najwyższe standardy nauczania.
Pamiętajmy więc: kiedy zostaniemy postawieni „pod ścianą” np. z powodów zawodowych – nie narzekajmy na politykę firmy. Postawmy przed sobą nowe wyzwanie, a przekonamy się jak zajmujące i inspirujące może być to doświadczenie.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*