Wolisz czytać książki na komputerze?

XX wiek kojarzy mi się z wielkim postępem technologicznym naszej cywilizacji. Technika tak mocno zmieniła nasze życia, że nie możemy się bez niej obejść. Bo kto wyobraża sobie obecnie życie bez radia i telewizji? A co by się stało gdyby nagle zabrakło prądu? Rozwój techniczny wcale nie zwalnia lecz cały czas przyspiesza. XXI wiek to era elektroniki i internetu. Symbolem zmian zachodzących w związku z rozwojem technologii mogą być na przykład książki elektroniczne czyli ebooki.

Ciekawą formą literatury są audiobooki, które skierowane są głównie dla dzieci nie potrafiących czytać, niewidomych oraz ludzi wybitnie leniwych. Taki typ lektury jest na pewno wygodny, jednak wielu ludzi woli samemu czytać tekst. Lektorzy czytający takie książki są najczęściej profesjonalistami dobrze wykonującymi swój zawód, jednak nie każdemu musi pasować ich sposób narracji…

W formie książek audio często wydawane są bajki dla dzieci. Jeśli nasza pociecha nie potrafi czytać to może to być dobry sposób na zachęcenie jej do nauki czytania. Taka forma jest lepsza dla dziecka od telewizji, ponieważ lepiej działa na wyobraźnię. Rodzice cały czas sadzający swoje dzieci przed ekranem telewizora powinni się zastanowić nad konsekwencjami takiego postępowania i potencjalnej krzywdzie jaką mogą wyrządzić dziecku. A przecież można odpalić audiobooka, albo jeśli nie mamy – laptopa (tu dowiesz się więcej: więcej informacji). Dla dobra wzroku dziecka ekran możemy zamknąć.

Dla trochę starszych dzieci powstały streszczenia lektur. Każdy z nas pamięta nudne „klasyki” do czytania których przymuszano nas w szkole. Streszczenie może się w takiej sytuacji okazać pomocne. Musimy jednak pamiętać, że w streszczeniu nie ma wszystkiego co znajdziemy w książce i opierając się tylko na ,streszczeniach możemy zarobić tzw.

Masz ochotę zwiększyć swoją wiedzę i przeczytać kolejne posty na ów temat? To fantastycznie – wejdź zatem na łącze do źródła (https://protlumaczenia.eu/tlumacz-przysiegly-gorzow-wielkopolski/) i przejdź do intrygującej strony.

banię…

W wersji elektronicznej kupimy ,także sporo pozycji dotyczących bankowości i finansów. Jeśli interesuje Cię analiza finansowa, to w sieci znajdziesz mnóstwo pozycji omawiających tą kwestię. Na swoim PC możesz także oglądać wzory pism urzędowych. Wybór jest ogromny!

W formie cyfrowej możemy też kupić wzór pozwu rozwodowego i to w wersji „bez orzekania o winie” jak z żądaniem alimentów. Jeśli wyraz alimenty przywołuje u Ciebie gęsią skórkę, to lepiej zapoznaj się z takimi dokumentami zawczasu…

Do odczytywania b-booków nie jest niezbędny czytnik e-booków. Równie dobrze, można odpalić elektroniczną książkę na ekranie tabletu (tu dowiesz się więcej). Trzeba tylko zainstalować odpowiednie programy, jak np. Adobre Reader do odczytu dokumentów w pdf. A na tablecie można robić wiele innych rzeczy.

Czy w czasach globalnej sieci książki skazane są na zapomnienie? Niekoniecznie… Moim zdaniem większość z nas nie zrezygnuje z papierowej wersji książki na rzecz tekstu wyświetlanego na monitorze. Papier elektroniczny może się okazać konkurencją dla zwykłych książek jednak ludzie przyzwyczajeni do zwykłych książek na pewno nigdy o nich nie zapomną…

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*