W dziecięcym świecie zabawek

Gdy czekamy na dzień narodzin naszego potomka, zazwyczaj snujemy rozmaite plany. Myślimy o tym, do kogo będzie podobne, co będzie robić w dorosłym życiu. Niejedni rodzice już widzą oczami wyobraźni, jak ich maleństwo kończy najlepsze szkoły i zostaje wielkiej sławy kardiologiem albo genialnym muzykiem. Są to oczywiście tylko nasze pragnienia. Z autopsji wiemy dobrze, że dzieci zupełnie nie chcą w tych sprawach słuchać rad doświadczonych opiekunów, tylko konsekwentnie kroczą własną drogą. I zdajemy sobie z tego sprawę, że nie będziemy w stanie tego naszym latoroślom zabronić. Ale możemy także w umiejętny sposób sterować decyzjami naszych dzieci, we właściwy sposób je edukując.

resorak

Autor: Peter Zoon
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawki dla dzieci zazwyczaj zajmują dużą przestrzeń ich pokoiku. Dzieci dostają rozmaite pluszaki czasem bez okazji, a jeżeli posiadamy dużą rodzinę, to w szybkim czasie zbiera się niezła kolekcja. To rzecz jasna niezwykle miło ze strony naszych najbliższych, ale trzeba powiedzieć im, że maluszkowi przydałoby się coś innego.

Nasi opiekunowie nie mieli dostępu do tylu wydawnictw na temat rodzicielstwa, stąd też wszelką wiedzę zdobywali u rodziny i przyjaciół, a także uczyli się na swoich błędach. Dzisiejsi rodzice mogą korzystać z wielu czasopism, a także specjalnych serwisów, czy programów w telewizji. W odpowiedzi na tak duże zainteresowanie tematyką dziecięcą, firmy zaczęły produkować zabawki Dumel, które od razu stały się popularne wśród rodziców.

Pomagają one naszym maluchom zdobywać kolejne umiejętności. Prowokują one dzieciaki do logicznego myślenia, a także kojarzenia faktów. Zabawki mają pewne przedziały wiekowe, które jednak nie są sztywne.

Podoba Ci ten tekst? To ekstra, sprawdź stronę szkoła międzynarodowa wrocław pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na tego typu temat.

Niektóre dzieciaki przecież dojrzewają prędzej od innych. Tego typu zabawki są świetnym połączeniem zabawy i nauki. Mnóstwo takich zabawek z funkcją głosu ma też wersję w języku angielskim. Dzięki temu nasz brzdąc już od małego osłuchuje się z obcym językiem, co w przyszłości ułatwi mu jego naukę. Również dla starszych dzieci warto wybierać zabawki, które prowokują do myślenia, na przykład gry planszowe, które obecnie przeżywają renesans.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*