www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Guns n roses – jedna z legend rocka

Rock od bardzo wielu lat jest muzyką, która pozyskuje miliony miłośników na całym świecie. Tenże gatunek muzyczny miał i ciągle ma niezwykle duży wpływ na młodych ludzi, którzy się nim interesują. Uważa się niejednokrotnie, że jest to muzyka rebeliantów, którzy nie zgadzają się z powszechnie obowiązującymi na świecie zasadami.

Zespoły, które na stałe zapisały się na karty historii muzyki rockowej, nierzadko były symbolami takiego buntu. Strój i styl bycia muzyków takich zespołów, nie pozostawiał żadnych złudzeń, iż są oni zainteresowani konwenansami. Co więcej, najistotniejsze w tym wszystkim ostre gitarowe brzmienie zespołów rockowych, spowodowało że młodzi ludzie we wszystkich zakątkach świata wręcz od razu zachwycili się tym gatunkiem muzycznym i stali się wiernymi fanami ciężkich dźwięków.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Jedną z największych legend muzyki rockowej jest zdecydowanie zespół guns n roses, którego nagrania do tej pory zachwycają tych starszych i odrobinę młodszych wielbicieli. Członkowie grupy, grali ze sobą od 1985 roku, a już po dwóch latach udało im się nagrać swój debiutancki album. Dzięki świetnemu doborowi utworu promującego cały krążek, płyta prawie w jednej chwili została ogólnoświatowym hitem. „Sweet Child O’Mine” dla wielu osób stał się niemal hymnem, który ciągle jest grany przez stacje radiowe. Do roku 1993 guns n roses nagrało jeszcze dwa albumy, po których nastąpiła dość zaskakująca i długa przerwa. Grupa powróciła na scenę niemalże dekadę później, jednak z dawnego składu pozostał jedynie wokalista guns n roses, który nie powalił wiernych słuchaczy swoją kondycją.

Spośród wszystkich muzyków ze starego składu zespołu, osobą cieszącą się największą popularnością oprócz wokalisty, był z całą pewnością gitarzysta nazywany slash. Jego wspaniałe umiejętności muzyczne a także bardzo oryginalny wizerunek sprawiły, iż szybko stał się ulubieńcem publiczności. Dzięki swojemu niezaprzeczalnemu talentowi oraz magnetyzmie, które ujmowały nie tylko płeć piękną, slash bardzo dobrze dał sobie radę po odejściu z grupy.

Nie czekaj! Jeśli spodobał Ci się nasz wpis, to czytaj również licówki kompozytowe warszawa następne informacje na wybrany materiał. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Zakładał zarówno swoje zespoły jak również grał gościnnie z innymi muzykami.

Nawet dziś młodzi słuchacze rocka, którzy dopiero zagłębiają się w klasyki tego gatunku z łatwością rozpoznają długie, kręcone włosy i kapelusz, z których to właśnie słynie slash. Dowodzi to tym samym, iż bez wątpienia już teraz stał się on wielką legendą muzyki rockowej.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*