www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Rzeczywiście korzystnie uczyć się języka obcego, zwłaszcza angielskiego. To w sumie obowiązek i gwarant radzenia sobie w wielu sytuacjach życiowych

Spośród wielu umiejętności, jakie musimy posiadać aktualnie na specjalną uwagę zasługuję znajomość obcego języka. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że chodzi przede wszystkim o język angielski, gdyż cały świat w pewnym stopniu się nim posługuje, co znaczy, że gdziekolwiek jesteśmy mamy szansę się w nim porozumieć.

egzamin

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
To międzynarodowy język. Wielu z nas pragnęłoby jednak go znać na lepszym poziomie. Jak to zrobić? W dawnych czasach językiem światowym była łacina, w dalszej kolejności francuski, dzisiaj jest język angielski. Wielu jest zdania, iż w przyszłości takim językiem stanie się chiński, więc już najlepiej dzisiaj się go uczyć. Być może tak będzie, dzisiaj jednak bez żadnych wątpliwości króluje język Szekspira. W Polsce znają go szczególnie młodzi ludzie, Ci którzy przyszli na świat już w wolnej Polsce i nie mieli kontaktu z językiem rosyjskim. Wcześniej bowiem królował u nas rosyjski, więc język całkowicie z innej grupy językowej (naszej), natomiast język angielski to język germański.

Sprawdź też:

książka

Autor: Luke Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób z pokolenia czterdziestolatków, pięćdziesięciolatków i sześćdziesięciolatków (nie mówiąc już o osobach bardziej wiekowych) nie jest w stanie się odpowiednio go nauczyć, no chyba, iż ktoś musi to zrobić, ponieważ nieodzowny jest on w pracy czy w innej sytuacji. Jak pokazuje życie jest to możliwe. Nauka języka obcego, a w szczególności angielskiego nie jest tak więc taka uciążliwa, jak się wydaje, najlepiej zacząć od własnych metod, przyswajać go jak nam najlepiej pasuje, mieć na uwadze o tym, iż jeżeli pragniemy osiągnąć pewne wyniki niezbędna jest regularność. To podobnie, jak w przypadku ćwiczeń, jeśli zaniedbamy regularność to nie ujrzymy żadnych efektów. Języka bowiem nie da się nauczyć z doskoku.

Warto przyswajać dużo słówek, oglądać wiele filmów w języku angielskim, a przede wszystkim trenować konwersacje w tym języku. Nie ma to jak mówienie w obcym języku. Dlatego więc ważne jest, żeby posługiwać się tym językiem z innymi ludźmi. Najlepsze są do tego wyjazdy językowe czy wszelkiego rodzaju obozy – www. Wiele osób właśnie tak się błyskawicznie uczy, ponieważ w takim momencie następuje przełamanie blokady i zaczynamy posługiwać się obcym językiem. To dla mózgu informacja, że się da, więc ta czynność staje się naszym dobrym przyzwyczajeniem. Jak pokazuje jednak praktyka, dla wielu osób mówienie w obcym języku jest bardzo uciążliwe i stresujące, jednakże jeśli pragniemy się nauczyć jakiegokolwiek języka, powinniśmy zacząć to robić. Dobrym sposobem są szkolenia konwersacyjne, gdzie rozmawiamy z osobami na dość identycznym poziomie, nie powinno więc być żadnej krępacji.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*