www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Nasze zamiłowanie do polityki

Polska to wyjątkowy kraj, w którym w każdym kącie debatuje się o scenie politycznej. Kłótnie na ten temat wieńczą każdą suto zakrapianą rodzinną uroczystość. Kochamy ze sobą walczyć o swoje przekonania polityczne. Oprócz tego, jeszcze pełniejszą przyjemność sprawia nam pokazywanie błędów drugiej stronie. Ale nasze animozje to nie jedyny powód, dla którego uwielbiamy politykę.

stare ksiązki

Autor: christopher_brown
Źródło: http://www.flickr.com
Nic nie połączy tak mocno, jak wspólny wróg. Stąd też polityka to świetny temat zastępczy. Jeśli nie wiemy w jaki sposób podtrzymać spotkanie, trzeba tylko obrzucić któregoś polityka błotem i bez wątpienia nasz rozmówca na to zareaguje.

Czy niezbędne będzie Ci istotne opracowanie (http://www.legovisko.pl/) tego zagadnienia z przeróżnymi szczegółami? Mamy dla Ciebie miłą informację – znajdziesz je w podanym linku.

Wspólne biadolenie to jeden z głównych dyscyplin narodowych. Zawsze znajdzie się coś, na co można ponarzekać w dużym gronie.

Stąd też tak wielką renomą cieszą się w naszym kraju wszelkiego typu programy publicystyczne i debaty polityczne. Z ogromnymi wypiekami oczekujemy, aż któryś z zaproszonych gości nie wytrzyma ciśnienia i pierwszy zachowa się skandalicznie.

Chwytamy także często po książki na tematy polityczne. Odczuwamy silną potrzebę nie tylko bycia na bieżąco ze wszystkimi kwestiami, ale też pragniemy wypracować sobie osobiste zdanie na palące tematy. Najkorzystniej uczynić to po przejrzeniu paru książek. A ponieważ nasi publicyści mają o czym się rozpisywać, takie książki czyta się czasami jak dobrą sensację.

grzbiety książek na półce

Autor: irondsd
Źródło: http://www.flickr.com

W tym obszarze wyrosły nam nawet wielkie gwiazdy. Bardzo popularnym publicystą, przedstawiającym polityczną rzeczywistość naszego kraju, jest na pewno Tomasz Lis. Jego debiut „Co z tą Polską?” bił rekordy czytelnictwa. Wprawdzie pojawiały się także niepochlebne recenzje, ale trzeba przyznać, że tą publikacją , lubiany dziennikarz włożył kij w mrowisko. Następne jego publikacje nie były już takim sukcesem jak debiut.

Trzeba tylko dodać, że w polskiej historii mieliśmy wielu mądrych pisarzy politycznych, którzy własnymi dziełami próbowali zmienić oblicze naszego kraju. Polityka zawsze będzie nas pociągała. I nie przestaniemy o niej pisać ani dyskutować. Byłoby jednak wspaniale, gdyby z tych rozważań urodziło się coś pięknego.

 

About

View all posts by

POST A COMMENT


*