www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Polski dla gości zza granicy

nowoczesna szkoła

Parę lat temu zakończono testy specjalistyczne, z których dowiedzieliśmy się, że polski jest jednym z najbardziej trudnych do opanowania języków na świecie. To żadne zaskoczenie. Być może mieszkańcom Polski to stwierdzenie wydaje się dziwne, ale by uzyskać godną uznania opinię, należy spytać obcokrajowca. Pomyślmy głębiej – który język posiada tak skomplikowaną deklinację? W jakiej mowie pisanej znajdziemy tyle zagadek ortograficznych? Identycznie trudny jest tylko język mandaryński. Co ciekawe, rezultaty testów dojrzałości i analizy naukowców stwierdzają, że czasem nawet sami mieszkańcy Polski nie potrafią bezbłędnie posługiwać się polszczyzną.

Przybyłeś niedawno do Polski i pragniesz udoskonalić swój język polski? Do wyszukiwarki wstaw sformułowanie „kursy polskiego warszawa”. O ile przebywasz w innym mieście niż Warszawa, w frazie zmień miasto. Możesz także spróbować wpisać sformułowanie po angielsku, np. „polski dla obcokrajowców nazwa miasta”.

Jeżeli nie zamierzasz przeznaczać kasy na lekcje języka, możesz zawsze poprosić o korepetycje kolegę. Po surfuj także w cyberprzestrzeni, spotkasz tam całą masę bezpłatnych lekcji polskiego. Nie zapominaj, że najskuteczniej mowy Polaków nauczą cię dwie rzeczy. Poczytaj kilka wielkich polskich książek, takich jak chociażby Lalka. Po drugie, mów wiele po polsku – najlepiej konwersować z przyjaciółmi, którzy mogą cię natychmiast poprawić i powiedzieć, jak prawidłowo należy się wyrażać.

Bezpłatne kursy polskiego warszawa (sprawdź na stronie) są czasem także organizowane przez uczelnie, o ile studiujesz w naszym krajów w ramach jakiegoś programu naukowego. Jeżeli masz farta, możesz spotkać anonse o bezpłatnych zajęciach z języka, robionych przez wolontariuszy. Polski widziałeś? Collegium Novum Warszawa > tylko profesjonalne informacje korepetycje (super-edu.pl/kontakt

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*