www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Szybka nauka języka polskiego

Wiele osób z całego świata jest zdania, że język polski jest jednym z trudniejszych języków na Ziemi. Bierze się to zarówno z trudnych zasad gramatycznych, jak i z wymowy, która obcokrajowcom sprawia wiele trudności. Także samym obywatelom Polski czasami ciężko jest do końca opanować niektóre reguły gramatyki czy pisownię i wymowę części słów. Kłopotliwa bywa ilość przypadków, która w języku polskim jest wyjątkowo duża.

lekcje angielskiego

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz tego polszczyzna od właściwie każdej zasady ma dużą liczbę wyjątków, których można tylko nauczyć się na pamięć. Obcokrajowcy chcą uczyć się polskiego z różnych powodów. Tym, który występuje szczególnie często, jest znalezienie rodziny w Polsce i przeprowadzka do tego kraju. Po założeniu rodziny natomiast występuje łatwość w uczeniu pociechy obydwu różnych języków, którymi mówią dorośli. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne w nauce języków, ponieważ dzieci najszybciej uczą się nowych słów.

Elementarze i nauka czytaniaNa terenie Polski przyjęło się, że nauka pisania i alfabetu odbywa się z wykorzystaniem elementarza. Z książką tego rodzaju pociecha zapoznaje się zazwyczaj w pierwszej klasie szkoły podstawowej. W książce takiej zaprezentowane są poszczególne litery polskiego alfabetu, najczęściej ozdobione obrazkami ułatwiającymi zapamiętywanie. Znajdują się tam również proste wierszyki i piosenki oparte na alfabecie. Natomiast nauka czytania po polsku zwykle odbywa się w domu, o ile rodzice przywiązują do tego wagę. Nauka porządnego i kształtnego pisania zwykle odbywa się w szkole, w początkowych klasach – strona główna.

szkoła

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Dla obcokrajowcówJak już zostało wspomniane, język polski dla obcokrajowców bywa bardzo kłopotliwy do opanowania. Specyficzne jest to, że zwykle niepolecane jest przyswajanie go z elementarzy i książek samodzielnie. Wypływa to zwłaszcza z zawiłości w wymowie. Najkorzystniejszym wyjściem jest zwykle zapisanie się na kurs języka polskiego, lub też opanowywanie go w życiu codziennym przy okazji mieszkania w kraju. Nauka może również przebiegać w sposób bardziej innowacyjny, z zastosowaniem technologii. Przykładem są specjalne szkolenia (telefon), które prowadzą rozmaite organizacji, a które prowadzone za pośrednictwem programów takich jak Skype.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*