www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Język obcy – ważna sprawa

W dzisiejszym świecie ciężko sobie dać radę bez wystarczającej znajomości co najmniej jednego języka z innego państwa. Wie o tym każdy, kto regularnie sprawdza anonse o pracy albo wcześniej uczestniczył w rozmowie kwalifikacyjnej. Nie ma się co dziwić, wszakże przez ostatnie lata świat się zmniejszył, a jego dominującym sposobem kontaktowania stał się język Szekspira.

szkola

Źródło: flickr.com

Każde relacje międzynarodowe – ekonomiczne, miłosne, podróżnicze, dyplomatyczne – trzeba nawiązywać posługując się angielskim. Osoby po 40tce, które chodziły do szkoły w erze peerelowskiej są poszkodowane, bo w tamtym okresie intensywnie uczono wyłącznie języka rosyjskiego, nie uczono języka „kapitalistów i imperialistów”. A teraz młodzi ludzie są nauczani tego języka już od zerówki.

Wystarczająca znajomość angielskiego jest wymagana do uzyskania dyplomu szkoły wyższej. Jeżeli zamierzasz porozumiewać się płynnie tym światowym językiem, poszukaj porządnej szkoły językowej, do której przyjmują uczniów. Do Google wklej sformułowanie angielski w Gdyni.

Sprawności językowe, o ile nie są w codziennym używaniu i doskonaleniu, umieją szybko zmaleć. Jeśli przez długi czas nie miałeś do czynienia z mową Puszkina, to dużo słów i zasad zapomnisz. Trzeba szlifować swoje zdolności.

Najlepiej oczywiście wybrać się do Rosji i pokontaktować się z mieszkańcami, zwykle jednak nie ma na to czasu ani środków. Z tego powodu należy poszukać szkoły językowej, która oferuje naukę mowy Puszkina. Do Google wpisz hasło rosyjski w Gdyni.

RFN to największa gospodarka w Unii Europejskiej i trzecia na globie, dlatego płynna zdolność komunikowania się po niemiecku jest niezwykle istotna w współczesnych relacjach ekonomicznych. W wielu firmach poszukiwane są osoby, które znają dwa języki zagraniczne.

Poleca się poznawać od podstaw lub podszlifować nabyte już umiejętności w tym języku. Do Google wklep „nauka niemieckiego w Gdyni”.

Źródło: germanicus.pl

About

View all posts by

POST A COMMENT


*