Rekreacja – czy warto studiować?

Każdy absolwent liceum, który ma zamiar rozpocząć studia magisterskie, zostaje postawiony przed kluczowym wyborem – jaki profil kształcenia wybrać? To zwłaszcza istotna decyzja, dlatego, że ma ona wpływ nie tylko na kolejne kilka lat życia młodej osoby ale także na jego późniejszą pracę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku pracy, który w minionych sezonach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami światowej i ogólnokrajowej koniunktury.

Który kierunek, w takim razie, warto rozpocząć? Z pewnością taki, który da możliwość uzyskać wszechstronne wykształcenie, powodując, że student będzie miał możliwość znaleźć pracę w różnych gałęziach gospodarki. Jednym z takich kierunków jest hotelarstwo studia.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jeśli tak, to fantastycznie – dalsze wpisy odkryjesz w kolejnym niezwykle zajmującym tekście.

To z całą pewnością dziedzina wszechstronna, w ramach której student zdobywa wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych i przyrodniczych, a także rolniczych . Wspomniany kierunek jest dostępny zarówno w szkołach państwowych, jak i w szkołach prywatnych, a studia można realizować w trybach dziennym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Spora część uczelni daje swoim absolwentom możliwość odbycia różnorodnych szkoleń, dodatkowo rozszerzających ich umiejętności i wartość na rynku pracy.

Nauka angielskiego

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji dostają możliwość znaleźć zatrudnienie w takich podmiotach jak biura podróży, ośrodki wypoczynkowe i ośrodki rehabilitacyjne, różnego rodzaju organizacjach społecznych, a także w organach administracji rządowej i lokalnej.

Masz ochotę pogłębić swą wiedzę na ten temat? Zachęcamy więc do zaglądnięcia do następnej strony. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis (https://4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/wina-bezalkoholowe/).

Niestety turystyka studia to ścieżka nie dla każdego. Osoba zainteresowana podjęciem nauki o tym profilu, powinna wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróży. Powinna również charakteryzować się kreatywnością oraz świetną organizacją pracy. W przypadku tego kierunku, bardzo istotnymi umiejętnościami są zdolność do szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność , a także predyspozycje do nauki języków obcych.

jeśli chcesz powiązać swoją przyszłość z sektorem turystycznym i jesteś zainteresowany rozpoczęciem nauki o profilu turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 jeszcze trwa ! Wystarczy, że złożysz określone dokumenty w dziekanacie danej szkoły, a już za miesiąc być może rozpoczniesz pasjonującą przygodę z tym niebanalnym kierunkiem.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*