Parę faktów dotyczących muzyki

Choć zapewne można wyobrazić sobie świat bez muzyki, to jakby nie patrzeć nie jest to za bardzo kusząca perspektywa. W końcu praktycznie w każdym przypadku słuchanie muzyki powoduje, że niejako jesteśmy bardziej wyluzowani. Bo weźmy choćby w rachubę znane powiedzenie, które mówi, iż to muzyka łagodzi obyczaje. Poruszmy w takim razie w owym tekście kilka tematów związanych z muzycznym światem.

koncert

Autor: BL4CK_K1N6
Źródło: http://www.flickr.com

Jakie zespoły muzyczne są najwspanialsze? No cóż, w tym momencie w rachubą wchodzą mocno subiektywne odczucia. Bo czy tak naprawdę można w zupełności obiektywnie powiedzieć, że jakiś zespół jest mocno przeciętny, beznadziejny bądź wręcz przeciwnie – genialny? Z pewnością nie. Muzyka to nie chemia, zatem w żadnym razie nie jest nauką. I to piękne w muzyce – mamy możliwość przynajmniej godzinami dywagować z własnymi znajomymi na temat muzyki. Chyba wszyscy mamy ukochane zespoły, za które niemalże bylibyśmy w stanie się pokroić. Doskonałym zespołem jest chociażby znany przez wielu Queen. Szkoda, że Freddie Merkury zmarł na AIDS!

Angielski zespół Queen (posłuchaj na sprawił, iż cały świat się zmienił.

Namawiamy – naciśnij tutaj alilo smarty bunny i wejdź na kolejną naszą stronę. Na niej oczekują na Ciebie świeże i fachowe artykuły.

Dużym atutem tamtego okresu – zatem lata 60, 70 oraz 80 jest to, że chociaż już rządziła komercha, to tak czy siak wcale nie było tak, iż wyłącznie miernoty były na czasie. Nie można zakładać, że dzisiaj jest o wiele gorzej, ale jakby nie patrzeć kiedyś na rynku muzycznym było dużo lepiej. Pewnie niesłychanie wielu ludzi może się zgodzić. Ciekawe jest także to w jaki sposób podchodzimy dzisiaj do kwestii piracenia.

Piractwo muzyczne jest wielkim problemem – można w sumie rzec, że każdego dnia gwiazdy muzyczne, sprzedawcy czy firmy producenckie tracą ogromne pieniądze. Ciężko w sumie powiedzieć, iż piractwo to wyłącznie negatywne zjawisko, ale w żadnym wypadku nie należy wmawiać, że to nic wielkiego. W szczególności, iż funkcjonuje wiele tych rozwiązań, dzięki którym nareszcie możemy najzupełniej legalnie słuchać ulubione piosenki!

W jaki sposób? No cóż, naprawdę godne większego zainteresowania są portale takie jak choćby Youtube. Zapewne artysta preferowałby, abyśmy kupili jego płytę, ale z całą pewnością Leonard Cohen czy Enya nie tracą na tym, że poszukujemy ich twórczości w serwisie Youtube. W takim razie dbajmy o to, aby słuchać muzykę, ale robić to w taki sposób, aby w żadnym razie nie zaszkodzić swoim ulubieńcom.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*