Oferta szkoleń przygotowawczych

Do matury, musisz przyswoić znaczną dawkę wiedzy. Nie wierz w obietnice zdania egzaminu bez wysiłku, dzięki ściągom czy specjalnym przyrządom wtłaczającym ci wiedzę do głowy bez żadnego wysiłku z twej strony.

nauka

Autor: Roland Tanglao
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek zastanów się, który sposób nauki preferujesz. Uczysz się przede wszystkim w domku z literatury, a z lekcji nie wynosisz zbyt wiele danych? Jesteś wzrokowcem, nie mógłbyś się skupić na zagadnieniu, o którym ktoś opowiada? Doskonale pojmujesz książkowy język i nie wymagasz tłumaczenia pedagoga? Gdy preferujesz w ciszy i spokoju posiedzieć nad publikacjami, kurs przygotowawczy właściwie nie jest dla ciebie. Bardzo prawdopodobne, iż wyrzucisz pieniądze w błoto a także strwonisz czas.

A może jest odwrotnie, z podręczników nie umiesz się uczyć, ale za to po skończonej lekcji umiesz przedstawić zaprezentowany temat? Suchy tekst do ciebie zupełnie nie przemawia? Potrzebujesz kogoś, kto własnymi słowami opowie ci o zagadnieniu, zaakcentuje najważniejsze rzeczy, powiąże nowe informacje, z tymi, jakie już masz jak też rozwieje ewentualne wątpliwości? Pomyśl nad szkoleniem przygotowawczym. Być może to twoja droga do sukcesu (sprawdź zakres kursu).

Pamiętaj, iż egzamin dojrzałości – poza erudycją – sprawdzi też umiejętności. Wkucie tysiąca historycznych dat raczej nie ocali twojej matury, jeśli nie umiesz pracować z mapą czy z przekazem kroniki. Olśniewająca znajomość książek z polskiego nie przyda się w ogóle, jeżeli nie (do sprawdzenia na tej stronie) nauczysz się pisać poprawnych wypracowań. Wykucie na blachę hipotez matematyki nic nie da, jeśli nie nauczysz się rozwiązywać zadań. Natomiast świetne opanowanie książki do gramatyki oraz podręcznika ze słówkami nie starczy jeśli nie nauczysz się rozmawiać w obcym języku albo czytać obcojęzycznych tekstów. Sucha wiedza nie starczy, aby odnieść powodzenie na egzaminie maturalnym, musisz przyuczyć się jej używać (zobacz tutaj).

podręcznik

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu

Kurs maturalny to forma przygotowania do egzaminu maturalnego. Możesz skorzystać ze wsparcia „eksperta” na kursie przygotowawczym do matury. Wspomniana osoba „siedzi” w temacie. Zna, jakiego typu prace mogą cię spotkać na maturze z danego zagadnienia. Potrafi przyuczyć, jak najszybciej jak też najskuteczniej rozwiązywać poszczególne rodzaje zadań.

Zna częste typy omyłek i podpowie, co zrobić, aby się ich ustrzec.
Propozycja kursów przygotowawczych rozszerza się z roku na rok również o kursy gimnazjalne. Jak znaleźć interesujący nas kurs? Wystarczy wpisać w przeglądarkę interesujące nas określenie (dla przykładu kurs rysunku w Legnicy).

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*