Parę uwag na temat powojennej prozy fantastycznej w naszym kraju i gronie miłośników, których nieustannie zdobywa

Fantastyka w literaturze czy na dużym ekranie przybiera teraz najróżniejsze formy. Literaturoznawcy i miłośnicy tego typu powieści czy ich ekranizacji, z pewnością ciągle mają w pamięci klasykę, czyli na przykład opowiadania Stanisława Lema. Zobrazowana tutaj wizja następnych stuleci nie każdym przypadku napawa optymizmem, lecz czytelnik taką lekturą rozczarowany się nie poczuje. Inwencja twórcza powieściopisarza jest tak imponująca, że zjednuje mu liczne grono wielbicieli.

Wiedźmin

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast osoby, które nie kochają poświęcać się lekturze, chętnie wybiorą się na świetny film z gatunku fantasy. Producenci nie idą jednakże w kierunku obranym przez Lema – najczęściej w wspomnianym przypadku mamy do czynienia z zupełnie różnymi wizjami dalekiej przyszłości. Nagminnie spotykanym motywem jest walka dwóch światów. W dobrze znanym starciu dobra ze złem biorą udział dwie strony: brygada Ziemian i istot z innej planety. To w przeważającej mierze filmy akcji, gdzie wplecione zostają także wątki miłosne.Następną próbą pogodzenia nowoczesności z tradycją pozostaje dorobek Andrzeja Sapkowskiego. Pisana przez niego proza fascynuje nade wszystko panów, bo jak doskonale wiadomo, panie o wiele częściej i chętniej wyciągają dłoń po romansidła. Wyżej wymieniona uwaga nie przesądza o tym, że przedstawicielki płci ładnej nie staną się wielbicielkami twórczości tegoż powieściopisarza i wcale nie trzeba tutaj mieć na myśli jedynie dam, które zajmują się recenzowaniem powieści.

Andrzej Sapkowski zasłynął jako twórca „Wiedźmina”, lecz na pojedynczym tytule jego pisarskie plany się nie skończyły. Dwa lata temu ukazała się kolejna książka, która swoją tematyką w jasny sposób nawiązuje do poprzednich historii. Mamy tutaj na myśli tytuł „Wiedźmin sezon burz”, który szybko zyskał uznanie czytelników w całej Polsce (Wiedźmin – "Sezon Burz" do kupienia w Fonopolis). A krytycy zgodnie orzekli, że talent Sapkowskiego ma się całkiem dobrze.

Sapkowski

Autor: Hikaru Kazushime
Źródło: http://www.flickr.com
Pozycję „Wiedźmin sezon burz” można rzecz oczywista kupić właściwie w każdej księgarni.

Z pewnością przyda Ci się aktualna wiadomość (https://przerwa.studio/). Zatem kliknij w podany link i ciesz się artykułem, który z chęcią dla Ciebie stworzyliśmy.

Komu jednak zależy na oszczędnym gospodarowaniu prywatnym budżetem, najprawdopodobniej zacznie przeglądać propozycje handlowe, które udostępniają księgarnie wirtualne. Zazwyczaj ceny w sieci bywają o wiele niższe niż te, które dostrzegamy na sklepowych regałach. A osobom, które w ogóle nie lubią wydawać banknotów na takie przedmioty, to bez chwili zastanowienia skierują swoje kroki do gminnej biblioteki.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*