Pasje nie ciągle idą razem z nauką

W szkole pociechy uczą się określonych rzeczy, uzyskują określoną wiedzę, jednak należy pamiętać o tym, iż ma możliwość stać się tak, że zaciekawią się czymś kolejnym, o czym w szkole się nie mówi, a wtedy na nas, na opiekunach będzie ciążyła odpowiedzialność, by uprościć im dostęp do tej wiedzy oraz jednocześnie, żeby spowodować, żeby pragnęły dalej rozwijać swoje zainteresowania.

Architektura to ciekawy zawód

nauka

Źródło: http://www.sxc.hu/

Jeżeli zauważamy, że nasze dziecko z jednej strony przejawia ogromne zainteresowanie roślinami oraz tym jak mają możliwość przedstawiać się przydomowe ogródki, to z pewnością należy rozwijać w nim to zainteresowanie, bo coraz więcej ludzi jest zdecydowanych zapłacić nawet za zaplanowanie swojego ogrodu, tak aby przedstawiał się on naprawdę pięknie. Do rozwijania tej pasji wspaniale ma szanse posłużyć P. Latocha Rośliny ozdobne w architekturze krajobrazu cz.IV, to z niej dziecko dowie się w jaki sposób można ze sobą łączyć przeróżne rośliny, a czego absolutnie nie można zrobić, aby im nie zaszkodzić. A jeśli zauważymy, że nasz nastolatek dużą uwagę przywiązuje do własnego ciała oraz do odżywiania się, to bez wątpienia warto mu polecić książkę , gdyż skoro chce wprowadzić zdrowe życie, to niech wykonuje to w sposób pewny oraz odpowiedni, tak żeby czasem sobie nie zaszkodził.

Nie nalegajmy zbyt mocno
Nie ciągle jesteśmy w stanie od małego zauważyć jakiś talent w naszym dziecku, nie mniej kiedy podejrzewamy, iż zaczęło się ono interesował muzyką, to może trzeba zaoferować mu Habela Jerzy Słowniczek muzyczny, z którego dowie się wielu interesujących rzeczy, a dopiero jeżeli fascynacja konkretnym instrumentem nie minie, zastanowić się nad jego zapisaniem do szkoły muzycznej. A co jeśli pod wpływem jakiejś bajki albo filmu zainteresowało się hiszpańskim? Możemy go zapisać na dobry kurs, jeżeli nie ma takiego w pobliżu, to możemy mu kupić specjalne książki i płyty do jego nauki. Najpierw na poziomie podstawowym, a potem Oskar Perlin Język hiszpański dla zaawansowanych, tak by ciągle zgłębiał własną wiedzę o tym języku. Oferty tutaj: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Bez podręczników trudno działać

nauka logiki

Autor: Luis Vidal
Źródło: http://www.flickr.com

Nie można wspierać nauki na samodzielnym słuchaniu tego o czym chcemy się dowiedzieć, gdyż nie jesteśmy w stanie wszystkiego na raz spamiętać. Z drugiej strony należy brać jedynie takie książki, które cieszą się na pewno wielkim zainteresowaniem oraz które są zaakceptowane przez specjalistów, bo wyłącznie wtedy będziemy mieli pewność, iż przekazują nam one z pewnością tą najlepszą oraz najbardziej istotną wiedze.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*