Place zabaw – cenne info

Zarówno dla najmniejszych, jak i dla odrobinę większych dzieci zabawa jest bardzo ważną częścią życia. Poprzez zabawę najmłodsi uzyskują wiedzę, a także uczą się współpracy, dzielenia się i ogólnie życia w dużej grupie ludzi. Błędne jest zdanie niektórych rodziców, którzy są zdanie, że dziecko ma być wychowywane pod kloszem, z daleka od rówieśników, którzy dają zły przykład. Tak samo szkodliwe jest oddzielanie dziecka od wszelkich niebezpieczeństw, między innymi od infekcji i dolegliwości biorących się z długotrwałego pobytu w grupie innych dzieci.

dziewczynka na placu zabaw

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym słowem najmłodszym powinno się zapewniać pewną dawkę swobody i opcję zabawy z innymi dziećmi, co może mu pomóc w późniejszym życiu, a także uodporni je na sporo szkodliwych elementów. Miejscem, które świetnie się nadaje do takiej grupowej zabawy jest plac zabaw.

Kiedyś i dziś
Place zabaw (źródła), podobnie jak dużo innego rodzaju obiektów, przez lata ewoluowały i były unowocześniane. Sporo elementów tam się znajdujących ma swoje wzory w przeszłości. Przykładem mogą być standardowe huśtawki, które obecnie wytwarzane są z odmiennych tworzyw niż w dawnych latach. Generalnie aktualnie na szeroką skalę stosuje się tworzywa sztuczne, ale także odpowiednio dostosowane drewno. Powszechnym widokiem na dzień dzisiejszy są place zabaw z charakterystycznymi domkami z drewna, posiadającymi zjeżdżalnie i inne atrakcje.

Czy wpisy opublikowane na danej witrynie całkowicie Cię uradowały? Mamy nadzieję, że tak. Ale, jeśli pragniesz więcej, to wejdź tu.

Ogólnie aktualnie miejsca tego typu są dużo lepiej urządzone, akcesoriów jest po prostu więcej. Dzięki temu większa liczba najmłodszych może z nich korzystać w jednym momencie.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze
Obecni projektanci placów zabaw i innych miejsc służących dzieciom do zabawy najbardziej cenią sobie bezpieczeństwo dzieci- więcej MagicNets: budowa placów zabaw. Rzecz jasna nie eliminuje to zupełnie ryzyka urazu doznanego przez dziecko pod nieuwagę rodzica. Niebezpieczeństwo to jednak jest w miarę możliwości zmniejszone. Na placach zabaw zastosowane są elementy wykonane w możliwie bezpieczny sposób, przykładowo wszelkie gwoździe i śruby powinny być w każdym przypadku ukryte, by dzieci nie mogły się o nie pokaleczyć. Ponadto już od dłuższego czasu w typowych huśtawkach zapewniane są specjalne zabezpieczenia w formie dodatkowego łańcucha, powstrzymujące dzieci przed wypadaniem i wyskakiwaniem z huśtawki.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*