www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Place zabaw – cenne info

Zarówno dla najmniejszych, jak i dla odrobinę większych dzieci zabawa jest bardzo ważną częścią życia. Poprzez zabawę najmłodsi uzyskują wiedzę, a także uczą się współpracy, dzielenia się i ogólnie życia w dużej grupie ludzi. Błędne jest zdanie niektórych rodziców, którzy są zdanie, że dziecko ma być wychowywane pod kloszem, z daleka od rówieśników, którzy dają zły przykład. Tak samo szkodliwe jest oddzielanie dziecka od wszelkich niebezpieczeństw, między innymi od infekcji i dolegliwości biorących się z długotrwałego pobytu w grupie innych dzieci.

dziewczynka na placu zabaw

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym słowem najmłodszym powinno się zapewniać pewną dawkę swobody i opcję zabawy z innymi dziećmi, co może mu pomóc w późniejszym życiu, a także uodporni je na sporo szkodliwych elementów. Miejscem, które świetnie się nadaje do takiej grupowej zabawy jest plac zabaw.

Kiedyś i dziś
Place zabaw (źródła), podobnie jak dużo innego rodzaju obiektów, przez lata ewoluowały i były unowocześniane. Sporo elementów tam się znajdujących ma swoje wzory w przeszłości. Przykładem mogą być standardowe huśtawki, które obecnie wytwarzane są z odmiennych tworzyw niż w dawnych latach. Generalnie aktualnie na szeroką skalę stosuje się tworzywa sztuczne, ale także odpowiednio dostosowane drewno. Powszechnym widokiem na dzień dzisiejszy są place zabaw z charakterystycznymi domkami z drewna, posiadającymi zjeżdżalnie i inne atrakcje. Ogólnie aktualnie miejsca tego typu są dużo lepiej urządzone, akcesoriów jest po prostu więcej. Dzięki temu większa liczba najmłodszych może z nich korzystać w jednym momencie.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze
Obecni projektanci placów zabaw i innych miejsc służących dzieciom do zabawy najbardziej cenią sobie bezpieczeństwo dzieci- więcej MagicNets: budowa placów zabaw. Rzecz jasna nie eliminuje to zupełnie ryzyka urazu doznanego przez dziecko pod nieuwagę rodzica. Niebezpieczeństwo to jednak jest w miarę możliwości zmniejszone. Na placach zabaw zastosowane są elementy wykonane w możliwie bezpieczny sposób, przykładowo wszelkie gwoździe i śruby powinny być w każdym przypadku ukryte, by dzieci nie mogły się o nie pokaleczyć. Ponadto już od dłuższego czasu w typowych huśtawkach zapewniane są specjalne zabezpieczenia w formie dodatkowego łańcucha, powstrzymujące dzieci przed wypadaniem i wyskakiwaniem z huśtawki.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*