Planując przyszłość dziecka warto poszerzać horyzonty

Życie dziecka cechuje niesamowita dynamika. Nie tylko porusza się ono z szybkością Strusia Pędziwiatra, lecz równie szybko chłonie poznane wiadomości. Rodzice na ogół starają się wykorzystać tę cechę i przedszkolnych lat inwestują w jego edukację. “On jest wspaniały!” – wołają rodzice, wesoło podskakując na krześle na widok swoich pociech, które na palcach jednej ręki są w stanie policzyć do siedmiu w języku angielskim.

nauka gry na pianinie

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka? Niestety, nie uzyskamy na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Optymalny wiek to ten późnoprzedszkolny. Najmłodsze pokolenie ma więcej czasu na stopniowe uczenie się, na początku zasadniczo przez zabawę. Od czego więc zacząć? Wystarczy, że wpiszemy w przeglądarce interesującą nas frazę np.: Nauka angielskiego, a ujrzymy długą listę ogłoszeń. Taka lista też na . Nasza latorośl ma do wyboru zajęcia indywidualne i grupowe. Indywidualne, nieustannie są najczęściej wybieraną formą kursu. Rodzic sam wyzna pory lekcji, a nauka przystosowana jest do dziecięcych oczekiwań i poziomu. W przypadku zajęć indywidualnych czy korepetycji można elastycznie zmieniać intensywność, a także w trakcie zmieniać program zajęć.

nauka pozaszkolna

Autor: World Literature Today
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji gdy dziecko w pierwszych latach życia nie wykazuje większego zainteresowania językiem, dobrze jest wstrzymać się z lekcjami. Może powinniśmy obrać inny kierunek i przekonać się czy mamy w domu przyszłego muzyka? Nauka gry na pianinie rozwieje nasze wątpliwości. Badania mówią, iż kontakt z instrumentami we wczesnym dzieciństwie, stymuluje rozwój dziecka o zdolnościach matematycznych. Muzyka udoskonala i utrwala proces zapamiętywania, uczy koncentracji, poprawiając jakość komunikacji dziecka z otoczeniem (artykuł na podstawie ).

Szkoły muzyczne często aranżują koncerty, na których maluchy mogą pochwalić się grą na instrumencie, nabywając śmiałości i pewności siebie. A właśnie na tym rodzicom zależy najbardziej. Na wychowaniu pewnego swej wartości człowieka.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*