Kiedy iść do logopedy

Czy też odnosisz przekonanie, iż wielu naszych polityków powinno odbyć przynajmniej parę wizyt u logopedy? Ich wymowa, jąkanie się, bełkot, rozlazłe wysławianie się, wtrącenia, kłapanie to potwierdzenie, że część klasy politycznej to nie jest zapewne najwyższa klasa, jeśli chodzi o prezentację słowną. Co dodatkowo denerwuje?

rankinglekarzy
brak znajomości przynajmniej jednego języka obcego to bolączka zdecydowanej większości naszych posłów. Często ten wątek wraca przy okazji, eurowyborów, gdy przepytywani politycy, przyszli europosłowie umieją powiedzieć po angielsku co najwyżej, jak się nazywają, kim są i gdzie żyją. Wszystko to okraszone cudownym wschodnim akcentem. Tymczasem, gracz polityczny i nieważne czy rodzimy czy globalny (choć ten drugi koniecznie!) powinien mówić po angielsku. Jako osoba oświecona, przedstawiciel wielu osób, które na niego głosowały musi odznaczać się tą aktualnie, masową umiejętnością (sprawdzony logopeda z krakowa).

Nie zwlekaj – kliknij w link i raduj się opublikowanymi tam nowymi tekstami. Na pewno rozszerzą one Twoją wiedzę na ten temat.

Nieważne, czy ulubieniec narodu pochodzi z północy czy z południa, z Wielkopolski czy Mazowsza, Krakowa a może z Gdańska – chamstwo ma zaszyfrowane w genach. Nie wiem, czy bierze się to z naszej chłopskiej obyczajowości czy może świat polityki tak mocno „psuje” każdego człowieka, lecz istnieją politycy, którzy dosłownie biorą udział w konkurencji, kto mocniej obrazi, kto silniej dowali, kto wykreuje nowatorski skrót myślowy na rywala politycznego.

Polityk, to powinno brzmieć prestiżowo. Niestety, tak nie jest i nie będzie dopóki wielu naszych posłów będzie, stwierdzając potocznie, strugać wariata. Co przez to pojmujemy? niespotykane akcje, szyderstwo z uroczystego charakteru zajmowanego stanowiska, przygłupie opinie (często z dziedziny, o jakich dany poseł nie ma zielonego pojęcia). To są skutki pajacowania, dziwnej choroby śmiertelnika ogarniętego głupotą.

I na sam koniec, niestety, lecz nasi posłowe przy tych znanych niedorozwojach i nielicznych przymiotach błądzą w miejscu i tylko kilku z nich promuje swój rozkwit umysłowy. Reszta chyba twierdzi, że posiadła już jakąś końcową wiedzę, jaka zwalnia ich z rozwoju i doskonalenia.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*