www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Kiedy nasz przedszkolak idzie do szkoły

Do tej pory pokój naszego przedszkolaka pełnił dwa zadania – miejsca do spania i kącika do zabawy. Kiedy nasze dziecko ma pójść do szkoły, w pokoju dziecka musi się w nim pojawić jeszcze na wygodne biurko, właściwe krzesło oraz półki na przechowywanie podręczników, zeszytów ćwiczeń i przyborów szkolnych.

Takie meble nie mogą być pierwsze lepsze i nieprzemyślnie ustawione. Najlepsze ustawienie biurka dla dzieci to postawienie go blisko okna. Dziecko praworęczne musi mieć dostęp do światła z lewej strony, leworęczne z prawej. Zdecydowanie gorszym pomysłem byłoby umieszczenie biurka na wprost okna. Padające z niego światło, może razić w oczy. Jeżeli mimo takiej wiedzy nie ma lepszego miejsca na uczniowskie biurko, należy wtedy w oknie zawiesić zasłony lub zamontować rolety, które jednak nie pochłoną zbyt sporo światła. Więcej:

I najlepiej bez wzoru, aby wzory nie odbijały na blat biurka. Miejsce pracy dziecka ma duże znaczenie. Jest podstawowym półśrodkiem owocnej nauki. Powinno być tak dopasowane do wymagań dziecka, aby dzieciak komfortowo się w nim czuł ale przy tym były zachowane właściwe zasady.

biurko

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella

W dużej mierze, bardzo istotne jest by stolik do pracy i miejsce do siedzenia były dopasowane do wysokości dziecka. Świetnym sposobem jest biurko z możliwością regulacji wysokości do kupienia na . Dzięki tym funkcjom można dostosować biurko do wymagań dziecka i dbać o jego poprawną postawę podczas odrabiania prac zadanych do domu. Dodatkowym istotnym czynnikiem jest możliwość utrzymania przez dziecko czystości na stole do pracy i w jego obrębie.

Dlatego ważne jest, by biurko posiadało szuflady i półki, do których zmieszczą się wszystkie książki, zeszyty, kredki oraz pozostałe niezbędne uczniowi przybory szkolne. Świetnie spełni oczekiwania np. biurko z nadstawką z otwartymi półkami. Przy okazji projektowania nowego wystroju pokoju dla dziecka, można przeanalizować zmianę ulokowania łóżka. Po ciężkim dniu spędzonym w szkole i w domu, dziecko musi mieć porządne łóżko by prawidłowo się wyspać i zregenerować siły na kolejne wyzwania. Oryginalnym a jednocześnie praktycznym rozwiązaniem są piętrowe łożeczka dziecinne z biurkiem. Łóżko piętrowe to znakomita oszczędność miejsca w pokoju dziecięcym. Można pozyskać miejsce ale i ciekawą lokalizację kącika do zabawy dla dziecka.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*