www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Podróżując za granicę, dobrze jest posiadać tłumacz polsko portugalski.

Znajomość języków obcych w obecnych czasach to już zwyczajnie reguła i również coś zwyczajnego. Nie ma właściwie osób, które nie potrafiłyby porozumiewać się w języku angielskim, a jest też cała grupa ludzi, którzy znają dwa języki albo więcej. Niemniej normą we wszystkich większych firmach stało się to, że rozmawia się w języku angielskim a także nawet konieczne jest, aby znać ponadto jeszcze jakieś inne języki.

portugalski

Źródło: pixabay.com

W ostatnich latach dość popularne jest uczenie języków naprawdę egzotycznych. Jeżeli ktokolwiek akurat poszukuje pracy a także przegląda oferty, to z pewnością nieraz natrafił na oferty, w których szukano osoby sprawnie posługującej się przykładowo językiem koreańskim, też często w tych ogłoszeniach występuje język chiński czy wietnamski. Te poszukiwania ludzi władających pewnego rodzaju egzotycznymi dialektami są związane z tym, że w naszym państwie jest coraz więcej ludzi przyjeżdżających z państw azjatyckich. To już nie są wyłącznie osoby prowadzące bary z kuchnią japońską lub tajską albo też studenci. Do naszego kraju zjeżdża wiele osób będących pracownikami zagranicznych koncernów przykładowo z Japonii ewentualnie też z Korei, jacy myślą o wybudowaniu w naszym państwie fabryki budującej samochody, ewentualnie mają zamiar postawić zakład wytwarzający części a także podzespoły do tych aut albo chcą posiadać doskonały punkt tranzytowy i ekspedycyjny na całą Europę Wschodnią (a w końcu Polska znajduje się w najdogodniejszym położeniu. Jednak można zauważyć także to, iż nasz kraj stał się państwem, jakie jest chętnie odwiedzane przez zagranicznych turystów. My sami natomiast chętnie wyjeżdżamy zwłaszcza do krajów basenu Morza Śródziemnego. Stałym miejscem odwiedzin stały się Chorwacja, Turcja lub Czarnogóra.

słownik

Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo wyjazdów wakacyjnych oferowanych jest również do Hiszpanii lub też do Portugalii. Aczkolwiek ze względu na cenę pobytu w tych państwach nie są one tak chętnie wybierane jak te kraje z Półwyspu Bałkańskiego. Należy uwzględnić, ażeby wyjeżdżając do jakiegoś kraju zaopatrzyć się w jakikolwiek, chociażby podstawowy słownik. Jeżeli jedziemy do Grecji to kupmy słownik grecko-polski, jeżeli lecimy do Portugalii, na przykład do Porto, to kupmy tłumacz polsko portugalski. W tych podstawowych słownikach mamy podane najszerzej stosowane słowa oraz zwroty i są tam takżeniekiedy dodawane opisy interesujących miejsc, jakie trzeba zobaczyć w danym miejscu.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*