www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Poznań to chwile doznań.A co w nim Cię czeka?

Integracja Sensoryczna
Nasze zmysły od momentu narodzin pozwalają nam uczyć się świata. Każdy smaki, zapach, a także każdy dotyk prowadzi do różnego typu reakcji z naszej strony.
Dlatego tak istotne jest żeby wszystkie nasze zmysły były zdrowe.

Są ludzie, które zaczęły zagłębiać się w zmysłowy świat człowieka i doszli do wniosku, że tak naprawdę jedynie mała część związane ze zmysłami jest dla zwykłych człowieka istotna. Kiedy tymczasem powinniśmy wiedzieć coś więcej niż to, że dzięki oku widzimy, nos – czuć, skóra – odczuwać, język – jest odpowiedzialny za smak, czy uszy (skorzystaj z oferty na dzwonienie w uszach – szum w uszach) za to, co słyszymy, to jeszcze jest kilka ważnych rzeczy związanych z naszym percepcją świata przy pomocy m.in. dotyku, czy n.p stanu naszego ciała. integracja sensoryczna Poznań to możliwość zapoznania się z całą strefą zmysłów i emocji oraz ruchu i różnego rodzaju wiadomości jak przetwarza to wszystko nasz mózg.

W dużych miastach są różnego rodzaju miejsca, gdzie można iść, żeby zapoznać się informacjami o integracji sensorycznej.
INTEGRACJA WŁASNA, CZYLI INTEGRACJA SENSORYCZNA DLA KAŻDEGO
Często mówi się o tym, że któraś grupa musi się zintegrować. Ale nim zaczniemy współdziałać w jakiejś dużej grupie musimy być spójni sami ze sobą. Jest to powiązane m.in. z tym, jaki mamy sposób na odbiór informacje ze świata i w jaki sposób są one przez nasze ciało przetwarzane. Nie tylko znany nam zmysł dotyku, węch czy słuch (http://www.limed.pl/) i wzrok wpływa na nasz stan. Trzeba pamiętać o tym, że całe nasze ciało to maszyną, która ma ogrom różnego typu trybików, które zostały po części zaprogramowane jeszcze w łonie matki.
Integracja Sensoryczna
Źródło: sxc.hu

Tak, więc jeśli coś nie funkcjonuje jak trzeba, nie zawsze jesteśmy w stanie zapanować nad własnym jestestwem, nad własnymi reakcjami, to dobrze skorzystać z integracji sensorycznej, która daje możliwość zgranie własnego ciała. W chwili, kiedy sami staniemy się pełną jednostką będziemy mogli myśleć o integrowaniu się z innymi osobami. Łatwiej nam będzie zwyczajnie funkcjonować. Chociaż dla sporego grona osób równowaga, jaką oferuje integracja sensoryczna jest mało prawdopodobna, to wiele badań naukowych potwierdza możliwości tej nauki, dodatkowo osoby, którzy korzystały z tego wsparcia rzeczywiście poczuli ogromną odmianę we własnym jestestwie.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*