www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Jak przygotować się do matury?

Już za chwilę kolejny rok szkolny odejdzie w zapomnienie. Kasztany zakwitły, matura zdana, przyszedł moment na kolejny etap w życiu. Lecz z chwilą gdy część młodych ludzi składa swe podania na studia, następne pokolenie maturzystów przygotowuje się do swego egzaminu dojrzałości. Z tej przyczyny nie ma co się zastanawiać, warto przygotowywać się do matury już dziś.

przygotowanie do matury

Autor: Wouter Vandenneucker
Źródło: http://www.flickr.com
Kandydatów na studia nie brakuje. Z tej przyczyny najlepszym wyborem będą kursy maturalne. Na początku zajęć, zadaniem nauczycieli jest przede wszystkim zapoznanie oraz analiza tego, jaki poziom prezentują uczniowie, jak rozumują i jakie mają zaległości, czy braki w wymaganym do nauczenia programie. Nauka niektórych przedmiotów (np. chemia, matematyka, fizyka, języki obce), nie zezwala na luki w materiale. Jeśli uczeń nie umie lub nie rozumie wcześniejszych partii materiału zaległości będą bezustannie narastać. Zadaniem pedagoga jest właśnie zauważenie owych zaległości i wyprowadzenie ucznia na prostą.

Nauczyciele z firmy Collegium Novum, dzięki wieloletniej praktyce w zawodzie mają dobre rozeznanie co do wymaganego programu i mogą uporządkować wiadomości. Przypomnienie tematów poznanych na lekcji, uporządkowanie wszelkich niejasności, jest gwarancją zdobytej wiedzy a co więcej wzmocnienia pewności siebie. Podczas kursów maturalnych uczeń może się nauczyć od nauczyciela jak się dobrze uczyć. Ponieważ prawdziwy pedagog sprawi, iż uczeń wykaże się większym zapałem, zarówno na zajęciach, jak i poza nimi. W dodatku będzie mu to sprawiało przyjemność. Zrobi wiele zadań, napisze kilkanaście wypracowań, lub przerobi testy z ubiegłych lat. Nauka jest jak trening, to ćwiczenie umysłu, a im więcej treningu, tym lepiej.

Nauka, edukacja

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu

Dzięki zapisaniu się na kurs uczeń może porównać swoją wiedzę z innymi. Często górę również biorą finanse. Kursy maturalne są znacznie tańsze niż na przykład korepetycje (zobacz korepetycje z biologii). Rozwiązując niezliczoną ilość zadań, uczeń nabierze wiary w siebie i pewności co do swoich umiejętności. To wszystko sprawi, że do nowych zadań, czy wyzwań z danego przedmiotu, będzie podchodził entuzjazmem i wiarą w ich rozwiązanie, a taki stan umysłu jest najbardziej pożądany w nauczaniu.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*