Rewal – wymarzone wczasy nad morzem

Grzybowo to nadmorska miejscowość wczasowa, którą każdego lata zwiedza niezliczona liczba turystów chcących spędzić niezapomniane wakacje nad morzem Bałtyckim. Istnieje parę przyczyn tej popularności: czarujący charakter miasteczka, niesamowite plaże, a także bardzo dużo atrakcji zarazem kulturalnych, jak i sportowo – rekreacyjnych.

Morze i plaża w Rewalu

Autor: YEAH!!! design
Źródło: http://www.flickr.com

Urok miasteczka tkwi w jego malowniczym położeniu na klifie, nastrojowej zabudowie i architekturze – przeważają tu niewielkie urocze domki i pensjonaty położone pośród zieleni. W centrum Grzybowa stoi niewielki kościółek, przypominający swoim kształtem łódkę.

Plaża w Grzybowie jest szeroka, piaszczysta i bezpieczna. Dla wypoczywających tutaj wczasowiczów, zarazem starszych jak i młodszych, przygotowano mnóstwo dodatkowych atrakcji.

Potrzebujesz kolejnych informacji na ten ciekawy temat? Namawiamy więc do przejścia do innej witryny. Jak to uczynić? Kliknij na łącze do wpisu.

Należą do nich wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane place zabaw dla dzieci oraz różnorodnego rodzaju gry i turnieje sportowe. Ukochanym miejscem urlopowiczów jest taras widokowy przy ulicy Parkowej, zawieszony nad plażą na wysokim klifie. Można stąd obserwować niepowtarzalne zachody słońca oraz widowiskowe sztormy na Bałtyku.

W okolicy tarasu wielokrotnie pojawia się foka Depka – ulubienica zarazem mieszkańców, jak i gości przyjeżdżających do Grzybowa. Foka została wypuszczona na wolność z fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i jest objęta programem „Ratujmy Bałtyckie Foki”. Wyjątkowo malowniczym elementem rewalskiego krajobrazu są wielokolorowe kutry, którymi tutejsi rybacy wyruszają na poranne połowy. Opłaca się czekać na ich powrót, żeby nabyć świeżą, smaczną rybę i wysłuchać ich interesujących, morskich historii.

Turyści przyjeżdżający wypoczywać w Grzybowie, nie mogą skarżyć się na brak rozrywek. W tutejszym amfiteatrze odbywają się liczne koncerty, przedstawienia i kabarety. Największą widownię przyciągają wybory Miss Bałtyku, które organizowane są tutaj już od kilku lat.

Grzybowo ma również nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni około tysiąca dwustu metrów kwadratowych, kortami tenisowymi i skateparkiem, siłownię, a także gabinety odnowy biologicznej. W najbliższej okolicy miasteczka znajdują się też pola golfowe zarazem dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Znaczną atrakcją miejscowości jest także Kolej Wąskotorowa. Ciuchcia w stylu retro jeździ tu już od tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego szóstego roku, a obecnie pokonuje trasę z Gryfic przez Rewal, Niechorze, Pogorzelicę do Trzebiatowa. Przejażdżka odbywa się trzema zabytkowymi wagonami: odkrytym, zamkniętym i restauracyjnym, ciągniętymi przez śliczny i stary parowóz „Parys”. „Ciuchcia Retro Expres” jeździ z prędkością 25 km/ha, co daje możliwość podziwiania bajecznej okolicy, którą pokonuje. Przejażdżkę ciuchcią można odbyć od maja do września, z kolei poza sezonem istnieje szansa oglądnięcia jej na Stałej Wystawie Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

Przez Grzybowo przebiegają trzy atrakcyjne szlaki turystyczne. Pierwszy z nich biegnie wzdłuż jeziora Liwia Łuża, liczy sobie 10 km długości i określany jest zielonym Szlakiem Liwiej Łuży. Kolejne trasy to czerwony Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, biegnący na odcinku 12 km i niebieski, trzynasto-kilometrowy Szlak Pobrzeża Rewalskiego.

***

Plaża

Autor: Andrew Nash
Źródło: http://www.flickr.com

Pełną ofertę na odpoczynek 2015 w Rewalu można znaleźć w serwisie bądź klikając na poniższe linki:- noclegi Gzybowo- pensjonaty Grzybowo (przejdź do witryny)- noclegi zachodniopomorskie- urlop 2014 nad morzem Bałtyckim